View Single Post
  #2  
Vechi 21.05.2009, 18:17:18
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit celulele sushi

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Încercând soluții de tot felul pentru ameliorarea bolii lui (scleroză în plăci progresivă), colegul meu, Philippe, a descoperit că în Germania există un centru medical (Xcell center) care propune un implant de celule sush (prelevate de la o specie de pești) în măduvă, care ar regenera sistemul nervos. Acest implant costă 8000 de euro, la care se adaugă cheltuielile de spitalizare.
Am căutat împreună mărturii ale unor pacienți care au fost vindecați în felul acesta. Pe site-ul acestui centru medical există o rubrică cu mărturii, dar pentru a fi accesată trebuie plătiți 30 de euro. Acest detaliu a creat suspiciuni în mintea mea. De ce se cere să plătești pentru a putea afla părerile celor care au trecut prin acel centru? Ciudat...

Cunoaște cineva dintre dumneavoastră mai multe amănunte despre acest centru?

Cu mulțumiri!

Doamne ajută !

Am fost si eu de curiozitate pe site si este intradevar incredibil cum se cer bani pentru orice miscare, incercare de a afla ceva de care dpinde sanatatea ta.
Mi-au lasat impresia ca si la poarta lor se vind alte bilete de intrare pe propietatea lor.
Eu unul as incerca medicina clasica si cea homeopata imbinata desigur cu post, milostenie si rugaciune multa
Reply With Quote