View Single Post
  #10  
Vechi 07.04.2013, 14:08:59
Diana3's Avatar
Diana3 Diana3 is offline
Member
 
Data înregistrării: 08.06.2010
Locație: Oltenia
Religia: Ortodox
Mesaje: 34
Implicit

1. Multumesc pentru link-uri, sunt doua dovezi in plus in sprijinul veridicitatii povestii doamnei.

2. [url]daca are cont pe facebook poate si internet.Putina documentare n-ar strica inainte de a posta ceva![/quote]
Doamna are 8 clase primare, de-abia stie sa apese pe telefon, sa raspunda la el, de unde sa stie sa foloseasca Facebook-ul? Intr-adevar, fiul dansei are un calculator vechi, dar obtinut de la stat, prin programul acela Euro200, altfel n-ar fi avut posibilitati financiare pentru a-l achizitiona.
Later edit: O s-o sun s-o intreb de acel cont,desi am dubii ca ar fi fost facut de ea.

3.
Citat:
În prealabil postat de aanrra Vezi mesajul
...reprezentantul primariei spune ca a avut o locuinta pe care a vandut-o
Acum am vazut si eu reportajul,din linkul furnizat de dvs. Insa nu cred ca reprezentantul primariei vorbea despre dna Dricu, daca ati retinut mai era inca un caz prezentat, poate despre acea persoana e vorba.
Nu cred, pentru ca (din ce mi-a povestit) n-ar fi avut din ce bani s-o cumpere. Cand ramai vaduva la 22 de ani si cu o fetita mica, cand lucrezi la CFR si in urma unui accident de munca ramai fara sanatate si fara posibilitatea de a mai munci, cand ti se naste baiatul, dar esti nevoita sa pleci de langa barbat, din cauza programului zilnic de betii si batai, cand esti nevoita sa-l lasi pe copil la socrii,pentru ca tu nu ai unde sa stai si dormi prin gari sau pe banci,prin parcuri si mananci din gunoaie, cand nu ai bani nici de o paine, de unde sa mai ai bani sa-ti cumperi o casa ca pe urma s-o vinzi ?
Dar poate ma insel. De ce nu o sunati s-o intrebati ? Poate cine stie ce palate o fi avut si nu mi-a spus mie sau nici celor de la asociatia Vasiliada, care i-au facut o ancheta sociala (am fotografiat documentul in filmulet), poate de-aia a dormit ani de zile pe strazi, pentru ca avea o casa si-o tinea ascunsa,cine stie...

4.
Citat:
În prealabil postat de aanrra Vezi mesajul
bucataria fotografiata arata ca are tot ce este necesar,o combina frigorifica,masina de spalat,aragaz,telefon mobil
Ce usor e sa aruncati cu piatra, nu-i asa ?
- Telefonul mobil -imi pare rau sa va dezamagesc, insa nu este vreun smartphone. Este unul foarte foarte vechi, primit de la fiica ei acu` 5 ani, dupa ce si ea la randul ei il folosise cativa ani. In caz ca va intrebati la ce ii trebuie femeii telefon, intrebati-va cum altfel poate fi anuntata Ambulanta,cand e singura acasa si i se face rau si nu are cum altfel sa anunte?
- Aragazul - daca retin bine, a fost donat de o femeie, in memoria surorii ei,care murise
- Frigiderul si masina de spalat - nu mai retin exact, dar parca unul dintre electrocasnice a fost donat, iar celalalt cumparat second hand, la un pret destul de mic.
Da, are cateva electroasnice -vechi si donate-, insa daca nu are "materie prima" (de exemplu alimente, pe care sa le gateasca la aragaz si sa le depoziteze in frigider), nu prea sunt atat de utile.

Daca mai aveti neclaritati, dubii, indoieli, reclamatii, etc etc etc, va invit sincer s-o sunati pe doamna si s-o intrebati direct pe dansa ce e adevar si ce e minciuna.

Last edited by Diana3; 07.04.2013 at 14:12:50.
Reply With Quote