Subiect: afaceri
View Single Post
  #3  
Vechi 29.12.2016, 01:18:14
oitza ratacita's Avatar
oitza ratacita oitza ratacita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.05.2015
Locație: RO
Religia: Ortodox
Mesaje: 271
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlexandruCR Vezi mesajul

As vrea sa intreb ce afaceri crestine exista. Vorbesc de acele afaceri care iti permit sa iti si ajuti aproapele cum ar fi o gradinita ortodoxa, o brutarie care face paine sanatoasa sau o editura crestina.

Doamne, ajuta!
Este destul de greu sa razbesti deoarece afacerile mitropoliilor/ episcopiilor detin monopolul de piata in domeniu. Deasemenea, afacerile patronate de Biserica sunt scutite de taxe si impozite. Mitropolia noastra detine editura, tipografie, post de radio, brutarie, curatatorie de haine, agentie de turism, gradinita particulara, spital, magazin cu obiecte bisericesti si probabil multe altele de care nu am cunostinta.

Eu colaborez cu mitropolia in calitate de pictor bisericesc autorizat. Cum am inceput? Nu stiu, pictez de cand ma stiu. Sfaturi? Munca multa si pasiune.
__________________
"Fiecare persoana este responsabila de desfasurarea intregului univers fizic si spiritual. Cel mai mic gest al nostru pune lumea in vibratie si ii modifica starea. (...) Deci niciodata actiunea noastra nu se infaptuieste intr-un cerc absolut inchis."(Pr. D. Staniloae)
Reply With Quote