Subiect: POSTUL
View Single Post
  #7  
Vechi 12.04.2008, 22:50:42
Dia20_diana Dia20_diana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2007
Mesaje: 307
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
Citat:
În prealabil postat de Dia20_diana
Citat:
În prealabil postat de vsovi
trebuie renuntzat complet la CAFEA
:D nu am mai intalnit sau auzit pe nimeni care sa fie asa de potrivnic cafelei:), dar un cappuccino?:rolleyes:
Da. Toti avem una sau mai multe fixatii. Apoi , se poate renunta si la cafea, ca nu-i musai necesara. Important ce a spus Ovidiu, referitor la perioada de dupa post. Da, daca ea este urmata de o schimbare a modului de viata, a mentalitatilor noastre, inseamna ca postul a fost cu folos. Dar,daca urmeaza o perioada de imbuibare si desfrau, postul tinut a fost in zadar, pentru ca in perioada postului om fi scapat de niste draci cum spune Ovidiu, dar dupa a venit un batalion si totul se naruie. Postul in sine trebuie continuat in multe privinte si dupa terminarea lui , neavand legatura cu bucatele servite ci cu multe alte elemente ale constructiei noastre duhovnicesti.
Da asa este, aveti dreptate, toata lumea are fixatii, eu una nici nu vreau sa ma gandesc la ale mele...referitor la post, nu mi-a mai spus nimeni de perioada de dupa post,sau cel putin toata lumea pune accent pe post, mai bine zis pe cel alimentar. Ma bucur ca pot sa invat din ce se posteaza pe forum
Reply With Quote