View Single Post
  #33  
Vechi 29.12.2011, 20:17:03
ingerasul20 ingerasul20 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.12.2011
Mesaje: 2
Implicit

"Mihnea Dragomir;418849]Ați văzut numai "rugători" care făceau zeci de mătănii și sute de cruci suferind de fariseism ? Dar "rugători" care tremurau ca băgați în priză, care cădeau la podea de zeci de ori și făceau sute de ridicări de mâini ca să le gâdile "Duhul" palmele, ați văzut ? Ne-ați putea spune ceva despre aceștia ?"


Nu ma intelege gresit, nici nu vreau sa ma justific in fata nimanui, eu nu am zis ca toti "rugatorii" sunt asa ,eu am dat exemplu facand o ccomparatie , apropo de culturile religioase si despre cat de usor suntem influentati de aparente si despre cat de usor punem etichete fara sa stam sa incercam sa intelegem defapt omul si nevoile lui.


"Îngeraș, eu cred că sunteți cam nouă nu pe forum, ci în întâlnirea cu Cristos. Îmi amintesc de ce îmi povestea o colegă, care a avut prilejul să stea câteva luni în China. Prima impresie a fost aceea că toți chinezii semănau între ei. Acest lucru probabil venea din faptul că ne uităm la ochi, iar ei toți aveau ochii oblici. Numai cu timpul, trăind între ei, îți dai seama ce mari deosebiri sunt între chinez și chinez și îți dai seama că, de fapt, nu seamănă de loc."

Deci asa cum ziceam despre etichete.

Last edited by ingerasul20; 29.12.2011 at 20:19:50.
Reply With Quote