View Single Post
  #396  
Vechi 21.01.2022, 20:41:07
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Deci tu vorbesti doar pe langa, dar esti destept si ti se pare ca ai raspuns la intrebari.

Tot raspunsul tau este pe langa.

Asta e limita ta ca om, ca putere intelectuala.

Tu ti-ai setat un algoritm mental, ca atunci cand ti se spune propozitia X sa raspunzi cu propozitia Y, care nu are legatura cu X.

Eu spun Xulescu a dat cu vopsea alba deci peretele e alb, si tu spui peretele nu e alb pentru ca nu aveau vopsea alba la magazin deci nu se poate sa fie alb.

Adica tu negi ceva folosind alte premise decat cele care ti s-au dat si nu te intereseaza.

Argumentul tau e inafara premiselor date de mine.


Asta cu apa plata o tii langa, penru ca nu poti sa raspunzi, Si tot incerci sa o legi cumva cumva poate iti iese. Darnu iti iese.
Nu se incepe cu concluzia!!! Nu se incepe cu DECI!!!

Ti-am zis ca nu raspunzi dar dupa ce te-a luat ipocrismul arunci pe mine si repeti ca cica io evit, vorbesc pe langa, evit, neg nu stiu ce... alea alea... si iar ti se pare ca io-s prostul si nebunul.

Pai te-am intrebat: Este evidenta existenta apei in proportie de 73%? Este o data importanta planeitatea apei plate si paralelismul stalpilor-catargelor? Da raspuns la intrebarea asta!!! Daca data asta o introduci in calcul iti da si tie D=6000km distanta pana la Soare.

Tu ai vrea sa visez ipoteza globulare si sa neglijez planeitatea apei si paralelismul stalpilor care nu sunt ipoteze ci lucruri palpabile si observabile ce tin de evidenta?

Inseamna ca esti un mincinos care vrei sa ma inveti sa mint!

Deocamdata io cred ca apa din balta, din bazin, din lac, din mare, dintre marile unite de canalul Suez are acelasi nivel caci altfel ar curge apa dintun loc in altul asa cum curge la atatea fluvii pe suta sau mii de Km!

(E invers chestia cu peretele vopsit. Suprafata totala e vopsita cu 73% apa si peretele e perfect drept caci apa e plata si tu zici ca eu neg vopseaua si peretele plat cand defapt tu o negi si zici ca e asa cum zici tu pentru ca ti-a zis nu stiu cine ca exista unghi intre stalpi asa cum a inventat unul tepria globului-tarot, ca cica apa sta curb ca dispar vapoarele dupa dambul de apa, ca nu soarele merge pe cer ci ca pamntul e glob si se invarte in jurul soarelui si in jurul axei sale si ca cu toate astea apa si atmosfera sta asa si nu se simte nimic la vitezele alea imense. Adica ma pui sa cred intro ipoteza grozav de mult cusuta cu ata alba si sa neg ce vad si simt si ce vede oricine: suprafata plata a baltii, bazinului, lacului, marilor unite de canalul Suez a caror valuri niveleaza si mai mult suprafata.

De ce sa te cred pe tine negand evidenta pe care oricine o poate vedea si constata in mod elementar si evident: apa, multa si plata?

Nu-ti dai seama ca vrei sa-mi neg datele primite prin organele de simt ca sa cred in visul tau ipotetic si iluzoriu lansat de teoreticienii minciunii?

Hai incearca sa crezi ca apa e plata si suprafata ei e plat perfect asa ca un plan si ca asta e o data de luat in calcul. O sa vezi ca daca o sa crezi o sa ajungi la adevarul cel mai simplu, ca Soarele este la 6000Km si o sa lepezi minciunile intunerilumii.

De ce ti-e frica de lumina si de apa... de apa plata? De ce nu suporti, fugi ca dracul de tamaie si ignori? )
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.01.2022 at 21:01:12.
Reply With Quote