View Single Post
  #399  
Vechi 25.01.2022, 18:53:47
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Morocele esti un idiot de prima mana.
Esti definitia idiotului.

Pai trebuie sa il faci altfel nu ai cum sa contesti argumentul. Restul este inchipuirea ta... Cel mult poti sa spui ca nu ai posibilitatea sa il reproduci sau ca ai nevoie de conditii similare.

Este ceva si accesibil si repetabil si care e repetat de toata lumea.

Exista dovezi cantitative majore cu privire la repetabilitate si corectitudine.

Adica mananci rahat pe scurt, fara sa ai nimic in mana.

Refuzi sa vezi ce ti se arata in fata si apoi cu tupeu de bagabont idiot, care nu are boaba de minte in cap afirmi NU MA INTERESEAZA..

Pai ala era matematician de renume il stie toata istoria lumii, tu esti un sectar de 2 parale, care troleaza pe un forum si debiteaza prostii ca pamantul e plat. Si nici capul nu te duce, dar esti si caz patologic si ai probleme la mansarda de deductie logica.




Din nou, esti in alt film, trebuie intai sa desfaci primul argument.




Pai are rost, ca altfel esti un idiot care vorbeste prostii.

Ba e nevoie, penru ca experimentul ala ADUCE DATE SI INFORMATII.

Bai dilimache, se poate repeta si in Romania intre 2 localitati.


Eu nu sunt ipocrti, ti-am repetat ca se poate face si in Romania.

Asa ca dilimache, gura mica si mucles.

Nici nu te duce capul dar si pe coclauri o tii..
Baiatu insista sa bag doi stalpi in pamant la distanta de 787 km intre ei si sa astept vara (cand unu din ei va fi fara umbra cu soarele la zenit si altul va fi cu umbra caci razele soareliui vor lovi stalpul dupa un unghi de 7,12 grade.)

Tu-mi zici mie mucles si ca-s trol sau ca manc rahat sau ca-s sectant si definitia idiotului?

Tu-mi zici mie ca nu raspund si ca-s din alt film si ca evit sa desfac primul argument?

Tu ma faci bagabont idiot insistand in tembeologie slugarnica la ”sfanta” ratiune?

Ma pui tu sa repet experimentu si sa fac masuratorile?
Poi, bai bostanele....
Tu esti chiar simpatic in orbirea ta ipocrita.

Ce rost are ma sa repet un experiment pe care-l iau de bun?
Cred ca e corect unghiul de 7,12 grade care genereaza umbra la unul dintre stalpi si cred ca e corecta distanta de 787km intre stalpi. N-am de ce sa repet expermentul asta corect bai handicapatule viclean mare provocator insistent!!!

Doar coroborez datele astea corecte cu apa plata, stii tu, corabiile pe ape plate au catargele paralele si apoi fac calculelele de gimnaziu si imi da D=6000km distantza pana la Soare!

Fa tu experimentu asta simplu: mergi si vezi daca doua barcutze ce se plimba pe lac au stalpii-catrgele paralele sau nu.

Sa vedem la ce concluzie ajungi.

Io cred ca-s paraleli stalpii si catargele fiindca apa e plata si cum ea e in proportie de 73% din suprafatza totala inseamna ca asta conteaza asa ca crezand si folosind data asta evidenta, ce nu numai pentru mine ar trebui sa fie evidenta, pot calcula simplu distanta pana la Soare si Luna: aproximativ 6000km!

Apoi, folosind teoria PacMan 3D-nD, imi dau seama ca avem 12.000Km pana la apele de deasupra cerului mergand tot in sus si avem 6000Km pana la intaritura pamantului si inca 6000km pana la nivelul apelor mergand tot in jos, adica 12.000 km in orice directie din orice punct in care te afli in PacMan.

Crezi?

Stiu ca nu vrei sa crezi evidentei, in bunurile tale simturi care nu se indoiesc de platitudinea apei si paralelismul catargelor si stalpilor ci de jmecher fraierit auto-tzepuit mai bine crezi in mitomaniile intunerilumii care tzi-a dat de crezut in teoria soarelui sferic, mare, fix, foarte indepartat si in luna sferica dar mai apropiata pe care au ”pasit” baietzii ”buni” de la NASA si in globul de pamant-terra cat un fir de praf in imensitatea galaxiilor formate din milioane si miliarde de sori mult mai mari si mai stralucitori ca soarele nostru imens, ca sa te inchini ca prostul minciunii lor dandu-te mare impreuna cu ei.

Pai de ce sa vrei sa crezi tu ca teolog in asa ceva? Ce minterese ai?

De ce sa crezi si tu in sfericitatea apei plate si in gravitatia care apare din pricina maselor? Nu ti-am spus ca daca ar fi valabila atractia si gravitatia rezultata din pricina atractiei maselor atunci masele ar determina ca toate globurile din univers sa fie sub forma de flori cu 2-3-4-5-6-7 petale 3D si ca asta s-ar vedea? Nu te duce mintea si logica sa-ti dai seama facand corect calculelele?

Nu ai habar de mate-fizica si chimie si vrei sa-mi dai mie lectii?
Pai bai fraierule ipocrit, io am absovit si am cercetat toate astea la viata mea si de aia am puterea acum de la Dumnezeu sa le contrazic pe baza Adevarului fiindca imi dau seama ca stiinta asta a lor e fake-news, asa sunt toate teoriile stiintifice explicationiste cu care ne explica ei pe invers toate legile naturale si experimentele reale ca sa-i credem pe cuvant de mincinos si ipocrit jurand pe rosu.

Nu-ncerca sa vinzi gogoserpi la gradinari si experimente gresite la SAVAnti!!

Tu esti decat un idiot ce te dai mare care-mi ceri sa repet experimente evidente.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote