View Single Post
  #109  
Vechi 17.09.2010, 18:24:37
ovidiu-s's Avatar
ovidiu-s ovidiu-s is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Targu Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 800
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu-s
informații despre originile sectei adventiste la: http://www.ellenwhiteexposed.com/rom/index.html
comentariu al unui cetățean de bun simț, penticostal:

Citat:
În prealabil postat de penticostalulmantuibil
p.s. Am intrat pe site-ul recomandat in semnatura dumneavoastra.
Am citit vreo doua articole si apoi l-am parasit dezgustat.
Am gasit acolo o slavire desantata a masturbarii... Hm, ma gandeam sa dau aici cateva citate dar mie rusine.
Credeti ca aceasta prezentare din saitul dumneavoastra este demna de un crestin? Eu o consider una seculara si nerusinata.
Nu, nu este demnă de un creștin firește, dar acest site, nu este al meu, ci este administrat de "frații" dvs evanghelici baptiști, din bucurești și spune totul despre ideile care îi treceau prin cap fonadatoarei "cultului" adventist, cult demonic care iată are câteva milioane de adepți la nivel mondial. Tocmai de aceea am postat, pentru a-i feri pe creștini de lupii în piei de oaie.
Vă mulțumesc mult pentru comentariul de mai sus! Vă asigur că și eu sunt la fel de dezgustat ca și dvs de ceea ce spune și comentează "profetesa" ellen white, și ceea ce spun baptiștii despre "profetesa" adventiștilor .
Acesta este un motiv în plus să păstrez această trimitere la situl baptist pentru că argumentele anti-adventiste sunt prezentate într-un mod atât de clar.
Vă mulțumesc încă o dată pentru comentariu și pentru faptul că v-ați exprimat în mod clar și deschis dezgustul față de învățăturile liderilor adventiști sau față de ceea ce scriu administratorii baptiști ai siteului despre adventiști !!!
__________________
Singurul scop al vieții e mântuirea sufletului, pregătirea lui pentru a intra în Rai (sf. Calinic)

Last edited by ovidiu-s; 17.09.2010 at 18:28:26.
Reply With Quote