View Single Post
  #11  
Vechi 10.02.2011, 17:46:59
colaps3's Avatar
colaps3 colaps3 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.01.2011
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 107
Implicit

Dar de când ne temem fraților? Sfântul Ioan Gură de Aur a spus că mai degrabă să se oprească soarele din mers decât să se oprească Psaltirea.

Păi dacă „cu noi este Dumnezeu”, cine ne va fi nouă opreliște ? „Cuvânt bun răspuns-a inima mea; grăi-voi cântarea mea Împăratului....” (Ps 44)

Psamul 26:
„1. Domnul este luminarea mea și mântuirea mea; de cine mă voi teme?
2. Domnul este apărătorul vieții mele; de cine mă voi înfricoșa?
3. Când se vor apropia de mine cei ce îmi fac rău, ca să mănânce trupul meu;
4. Cei ce mă necăjesc și vrăjmașii mei, aceia au slăbit și au căzut.
5. De s-ar rîndui împotriva mea oștire, nu se va înfricoșa inima mea.
6. De s-ar ridica împotriva mea război, eu în El nădăjduiesc.

Psalmul 45:
„1. Dumnezeu este scăparea și puterea noastră, ajutor întru necazurile ce ne împresoară.
2. Pentru aceasta nu ne vom teme când se va cutremura pământul și se vor muta munții în inima mărilor.

Nu fraților, să continuăm cu Psaltirea cea sfântă. Maxim 3 catisme au fost rânduite pentru noi, atâtea vom citi! Fără frică, fără teamă, ci cu nădejdea la bunul Dumnezeu! Păi noi mergem cu jumătăți de măsură, cu treimi sau facem întocmai cum trebuie ?
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, masoneriei, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului, părăsirii patriei și a venirii antihristului de papă în România!

Semnați petiția împotriva venirii diavolului de papă în România! - http://www.petitieonline.ro/petitie/...p66477055.html