View Single Post
  #25  
Vechi 10.01.2007, 23:48:52
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Aalin
??? toleranta! asta ne lipseste noua!
Noi nu putem sa tacem cand auzim de alte culte, de alte ispravi de-a lor, de nu stiu eu ce bazaconii? De ce nu ne vedem de gradina noastra daca ne credem cei drepti? De ce nu suntem civilizati? De ce in biserica se face un negot ca la piata (babe care se bat pe icoane, lumanari, colive etc)? Ati fost sambata dimineata intr-o biserica cu cimitir sa vedeti haosul si harmalaie pe care o auzi exact in piata? De ce sarim pe niste frati ai nostri?
Oare Iisus a facut asta? Oare el s-a luat de cei de alt neam? Nu! Din contra a venit si pentru mantuirea lor! A omenirii? Credeti ca daca Dumnezeu ar veni iar pe pamant l-am primi cum se cuvine? Nu! Am face tot la fel, l-am omora cum facem zi de zi judecand! Stiti voi paiul si cu barna!
National Geografic si documentare care incearca sa dea o interpretare stiintifica Bibliei!!! Mare branza! Eu unul l-am vazut si nu cred ca mi-am pierdut firimitura de credinta! NU din contra poate unii au strans credinta la piept bucarandu-se de ea... Suntem noi mai buni ca ei?
:D Sa ne rugam de Dumnezeu sa ne mai tina poate, poate o sa avem si noi credinta necesara mantuirii!
Toleranta la ce?La pacat si la erezii?Pace cu cine?Cu diavolul?NU!Mai bine un razboi,dar nu cu arma,nu cum fac gruparile islamiste teroriste,ci razboi duhovnicesc.Decat o viata cu diavolul,mai bine o moarte in Hristos!
Reply With Quote