View Single Post
  #3  
Vechi 06.06.2018, 00:13:54
Carina Laura Carina Laura is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.10.2011
Mesaje: 56
Implicit

o poezie frumoasa, care a atins in toti acesti ani multe suflete, poate pe multi i-a bucurat, sau pe altii i-a intarit, le-a dat cuaj..pana la urma acesta este scopul artei indiferent de forma, de a bucura sufletele..si aceasta ar trebui sa fie cea mai mare bucurie a celui care creeaza arta...faptul ca inspiratia divina de la cel de sus i s-a daruit pt a o pune in valoare si a bucura suflete..pt mine faptul ca i s-a intamplat asta dnei poate fi ft bine lumeste o nedreptate, dar la nivel spiritual, lasand la o parte orice, e o binecuvantare, ea a creeat ceva punand in valoare harul primit, ceva care a atins in mod placut mii de oammeni, lucru care poate nu s-ar fi intammplat la aceeasi scara daca nu ar fi aparut sub numele parintelui arsenie...scuzati scrisul cu lit mmici, e probl de tastatura...pana la urma nu e vb ca nu i se recunoaste talentul dnei...ci doar ca poate asa s-au randuit lucrurile pe masura sufletelor noastre...si va spun sincer..am citit si eu poezia pe undeva inainte...stiind ca e a parintelui a rezonat mai mult in mine, decat ar fi facut-o daca s fi stiut adevarul...pana la urmaa putin din harul parintelui s-a revarsat peste darul doamnei...si eu cred ca e o binecuvantare...
Reply With Quote