View Single Post
  #15  
Vechi 16.01.2010, 15:44:32
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adelin Vezi mesajul
Zaharia a spus:
"Chiar daca iti pui CIP sau nu, este cum este dar daca nu vei pune seriozitate in datele tale personale". Se pare ca pentru tine este mult mai important sa-mi postez cartea de identitate pe internet, decat sa scriu importiva inrobirii omenirii. Evident, nu pot pune pentru ca sunt si eu la randul meu o persoana publica, o perisoana cu dreptul la anonimat pe forum, cum sunt sute de forumisti care nu-si pun niciun fel de date publice. Este important ca discutam ceea ce trebuie, nu cum spui, ca trebuie sa-mi pun datele.
Era in egipt un parinte si i-a venit un ucenic. Dupa cativa ani, timp in care ucenicul sau i-a slujit cu desavarsire, s-a ivit sa vina cineva in vizita la ei. Si l-a intrebat pe AVVA de ce nu i se adreseaza ucenicului pe nume? Si avva, lacrimand, i-a spus ca nu stie cum il cheama, pentru ca ei s-au ingrijit de mantuire si de buna vietuire, nu de date personale. Daca Ortodoxia ar fi un mediu in care am face conferinte cu auto-biografii si date din buletin, nu ar mai fi vreme sa vorbim despre cele necesare mantuirii. Si eu daca incep sa vorbesc despre cine sunt si ce activitate am, s-ar face zeci de topice, si tot nu am termina. Eu nu sunt interesat de identitatea ta. Nici acum nu am fost interesat sa intru pe profilul tau sa vad cine esti. Vad ca scrie Zaharia, si atat ma intereseaza; ca pe viitor, cand imi scrie cineva ceva, sa stiu ca este Zaharia sau altcineva. E sunt Adelin pentru tine si asta nu conteaza prea mult. Sa vorbim despre cele necesare sufletelor noastre, nu despre cele vremelnice. Eu daca mor maine, ti-a folosit ca m-ai cunoscut? Nici mie! Dar mi-ar folosi daca as dobandi ceva folositor de la tine.
Frate, eu am vorbit de soson iar tu de galos. Cam seamana ... dar nu sunt deloc la fel ! Pt. aceasta considera ca nici nu am discutat amindoi, fa-ti treburile tale dupa cum crezi de cuviinta !
Reply With Quote