View Single Post
  #10  
Vechi 04.01.2010, 02:45:52
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de al3xa3 Vezi mesajul
LA MULTI ANI!
sunt noua pe acest forum si mi-am creeat acest cont deoarece am simtit azi ca doar Dumnezeu imi mai poate alina durerea din suflet acum.
nu am mai mers la Biserica de foarte multi ani si vroiam sa ma intorc la credinta daca puteti sa intelegeci ce vreau sa spun.
din 2003 am avut o relatie care a dus la casatorie in 2007 si apoi un divort acum in 2009.
sotul meu, fostul meu sot este catolic. el era ceva mai credincios in sensul ca mergea la Biserica insa eu nu prea mergeam cu el simteam ca nu imi este locul .
nu dau vina pe el stiu ca singura m-am indepartat.
acum pentru ca sunt foarte suparata as vrea sa incep sa ma rog ,sa merg la Biserica sa fac tot ce trebuie si tot ce trebuia sa fac insa nu stiu cum sa incep si de unde.
am avut atatea probleme in viata si am suferit atat de mult incat sunt momente in care ma gandesc ca probabil am fost blestemata sau ceva de genul chiar daca nu vreau sa cred ma gandesc ca...parca prea rau mi-a mers.
sunt o "oaie ratacita" si am nevoie de ajutor e tot ce pot sa spun.
sper sa nu va scandalizeze postarea mea nu stiu in definitiv ce a fost .nu stiu daca am cerut un sfat ,m-am plans ...stiu doar ca am nevoie de ajutor pentru ca am ajuns sa am drept unica dorinta moartea si uneori aproape sa o provoc eu am fost in stare .
nu pot nici sa dorm noaptea de cele mai multe ori ma prinde 5-6 dimineata iar cand dorm visez urat ma trezesc tipand...intr-un cuvant sunt RAU.
in dimineata acesata as vrea sa merg la Biserica . ma simt rau pt ca am uitat ce am de facut acolo,am uitat rugaciunile ...dar am sa merg ,vreau sa merg.
daca ma puteti ajuta cu sfaturi cum pot sa redevin un bun crestin sau cum pot sa fiu cum ar vrea Dumnezeu va rog sa ma ajutati!
va multumesc !
Ai acolo linga tine pe Pr Arsenie la Prislop da fuga pina la el si roaga-l din inima sa te ajute sa treci prin necazul tau, si nu dispera stiu... divortul te demoralizeaza am trecut si nu a fost usor dar Dumnezeu intii iti da rau din cauza pacatelor noastre sa te caiesti de ele sa te spovedesti ....ca sa ajungi apoi la bine sau binisor in cazul meu.
Maica Domnului sa te indrume pe drumul drept si luminos.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote