View Single Post
  #32  
Vechi 09.01.2010, 00:45:30
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexya89 Vezi mesajul
de exemplu eu o sa fiu o politista...credeti k.mi va afecta mult asta?...mai ales k voi intalni mai mult lume rea,infractoare voi trai printre lumea pacatoasa si stiu k posibil sa ma afecteze asta cum voi face sa fac bine?sa ii indrum crestineste...stiu k am o cruce grea k toti de altfel,dar nu stiu cum sa ma pregatesc k sa o duc spre binele tuturor?...cum tb sa procedez k sa nu.mi pierd si eu credinta pt k sunt multe ispite...e un mediu stresant si complikt,dar eu vreau sa fiu o politista kre apara intradevar drepturile omului si apara integritatea lui:D...
Alexia nu te framanta degeaba, vei lucra intr-un birou ca si functionara si cele mai grave lucruri pe care le vei vedea vor fi tot felul de dosare pe care le vei muta de colo colo. Deci in linii mari vei avea cam aceleasi ispite ca orice functionar de birou: sa iei frumos toate dosarele alea si sa le faci un vant in cosul de gunoi E bine ca-ti faci griji dar eu zic sa nu zici "hop" pana n-ai sarit! Deocamdata nu stii unde vei lucra si ce vei face....
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote