View Single Post
  #18  
Vechi 20.04.2011, 08:36:25
Patrice Patrice is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.04.2011
Locație: pe ici, colo...
Religia: Ortodox
Mesaje: 17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Daca este totusi constient se poate incerca cu sotul/un prieten si un preot curajos imbracat frumos "la civil" si cu patrafirul in buzunar si cu polita - explici ca tatal tau este pe moarte si vreti sa-l vedeti poate pentru ultima oara, dar femeia in cauza iti restrange si tie si lui (tatalui tau) acest drept.

Daca ajungi cu preotul la patul lui si refuza sa se spovedeasca, asta este, macar ai incercat si acum stii cum stau lucrurile.

Daca s-a spovedit si impartasit relativ recent "ca la carte", situatia n-ar fi atat de grava, dar daca de zeci de ani n-a avut nici un contact cu Biserica si poate a fost si ostil pe undeva ideii crestine de Dumnezeu..nu stiu in ce masura rugaciunile altora mai pot face ceva..
Tatal meu nu mai poate vorbi...Pare ca intelege dar nu poate rosti nimic si nu mai poate misca, abia rasufla sacadat si nu poate tine ochii deschisi...Iar dumneaei e ca un vultur....nu m-a lasat 1 minutel numai cu el iar astazi nici nu-mi raspunde la telefon....Si locuiesc in cealalta parte a orasului...Este cumplit si nu credeam ca ma va putea marca chiar intr-atat!
VA MULTUMESC tuturor stiuti si nestiuti care va rugati pentru sufletul lui !
Reply With Quote