Subiect: Nedumerire
View Single Post
  #15  
Vechi 30.05.2012, 20:25:18
Cautatorul_isihiei's Avatar
Cautatorul_isihiei Cautatorul_isihiei is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.01.2011
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 10
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Cautatorul_isihiei
Smile

Se poate sa fiu prost si sa nu inteleg lucrurile bine, tocmai de aceea am deschis acest thread ca sa vad unde gresesc.
1. Acest tip de dotari recunoastere faciala...etc imi creaza asa un iz de "e bine si placut faptul de a-ti inregistra calculatorul caracteristici personale, ia uite este <<fun>>". Astfel de texte insa( Exemplul 1 Exemplul 2 ) imi creeaza impresia ca nu merg in directia buna, adica vreau sa devin cyborg sau sa dobandesc harul?
2. Observ o atenuare a trezviei, o incapacitate de a sta in realitate, plictiseala, trandavie chiar lupta cu gandurile mult mai puternica, un fel de impatimire de un astfel de dispozitiv (laptop + internet) si cu toate ca citesc online lucruri in legatura cu credinta mi se pare ca pierd ceva din credinta. Plus ca fac rugacunile pe fuga fara concentrare, fara simtire, lucru ce nu se intampla in zilele cand nu utilizez internetul de aceea cred ca mie personal nu mi se potriveste combinatia asta (laptop + internet) dar din cate observ problema e a mea, adica utilizez in mod patimas acestea...
3. Iertati-ma pentru tulburarea creata, cred ca sunt inselare, deci problema este a mea...
__________________
„Căutați mai întâi Împărăția lui Dumnezeu și dreptatea Lui și toate celelalte se vor adăuga vouă.” (Mt 6, 33)
Reply With Quote