Subiect: Nedumerire
View Single Post
  #17  
Vechi 30.05.2012, 20:28:47
myself00 myself00 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2012
Locație: Câmpulung muscel
Religia: Ortodox
Mesaje: 650
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru myself00
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Cautatorul_isihiei Vezi mesajul
Pentru ca desktopul pe care il aveam mi s-a stricat, m-am gandit sa achizitionez un laptop, ceea ce am si facut. Problema e ca m-am grabit in achizionarea acestuia (oferta avantajoasa pentru mine) si fiind nu prea priceput in acest domeniu am achizitionat un laptop cu functie de login cu recunoastere faciala si tot felul de "tehnologii ale viitorului", lucru ce l-am observat abia dupa ce il achizitionasem.
Sincer va spun sa am un astfel de calculator ca si crestin ortodox nu ma odihneste deloc. Iau in calcul si posibilitatea returnarii lui, pentru asta mai am 7 zile si sa achizitionez unul mai simplu...chiar la mana a doua. Mentionez ca traiesc "in idioritmie" ca sa ma exprim asa, adica de capul meu, participand la Sfintele Taine ale Bisericii, dar deocamdata neavand un parinte duhovnicesc.
Si pentru ca mantuirea sta intru sfat mult, in speranta ca v-ati confruntat cu o situatie asemanatoare si ati fost sfatuiti de vreun parinte duhovnicesc in acest sens, astept sfaturile voastre aici pe acest thread sau pe PM (sa-l pastrez sau nu?).

Multumesc.

faptul că deții un laptop cu un display ce are implementat o noua tehnonogie gen: (TruBrite; Anti-Glare...etc) nu văd ce te-ar putea sfii.. de la a rămâne credincios...!
tehnologia poate fi folosită și în scopuri bune...!


"Cu Pogorârea Sfântului Duh Tu luminezi și faci să rodească gândirea savanților. Cu puterea cunoașterii cea de Sus pătrund ei legile Tale, luminându-ne adâncul înțelepciunii Tale de Ziditor. Lucrările lor și fără de voie Te mărturisesc! O, cât ești de mare în operele lor! Cât ești de mare în omul pe care Tu L-ai făcut!"

iubește-L pe Dumnezeu...și fii fericit...!
Reply With Quote