View Single Post
  #4  
Vechi 23.11.2021, 20:20:51
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Am ajuns sa o traiesc si pe asta.

Moroncel, marele credincios, fugind cu coada intre picioare dupa vaccin, dupa rapel.

Ti-a mancat lupul credinta in cele 7 trompete apocaliptice?

Nu crezi ca pot sa te salveze?

Necredinciosule, ai fugit mancand pamantul de necredinta... ai bagat cu viteza maxima 2 in tine.



Gunoi de 2 parale, cum dai bir cu fugitii cand e vorba de credinta...


Nu e ca si cum ai baga in tine un pacat mai mic e ca si cum bagi o necredinta in tine, care este deja. Te amagesti cu niste cuvine panarama sectara cu credinta zero.

Marele viteaz care a dat bir cu fugitii la primul semn de boala. Doamne ce haioasa a fost faza, asta "fuga lui Moroncel dupa rapel". Episodul 2, boosterul...


Moroncele pe seara asta ti-ai facut emisiunea, m-ai distrat la maxim.

Ti-am zis ca esti pripit.

De aia m-am vaccinat caci eu cred ca vaccinul e bun si util in sensul ca e un pacat mic si anihilat care introdus in organism declanseaza productia de anticorpi care te vor putea apara ma rapid si mai eficient cand ajungi in contact cu virusii reali. Pe unii mari ortodocsi cu functii mari nici asta nu i-a scapat desi au facut si a treia doza, deci e clar ca pe langa vaccin mai e nevoie si de altele ca sa rezisti, sa respecti si sa asculti. Poate are si efect exact invers la unii, in loc sa te ajute, te slabeste in credinta sau iti ataca celulele care produc proteine spike slabind organele.

Iata ca si prin atitudinea asta a ta pripita in care ma condamni daca m-am vaccinat te dovedesti de inconstient care te distrezi pripit de mine socotindu-ma sectar cand se stie ca sectarii, neoprotestanii nu folosesc deloc medicul in timp ce ortodocsii seriosi mai merg si pe la medic. Nu sunt pro vaccin dar nici contra, sunt mai mult contra la certificatul verde caci premerge pecetluirea si prigoana.

Iti dai seama ca si subiectul asta il deraiezi ca sa-l strici?

Panarama sectara esti tu caci din vorbele tale se pare ca tu nu folosesti medicul asa ca neoprotestantii punand in pericol credinciosii si membrii familiei tale fiind un posibil purtator naiv si iresponsabil.

Eu nu m-as fi vaccinat caci n-am nevoie de nimic insa m-am supus institutiei ca sa ne vaccinam. Nu vreau sa mor rapid ca un mucenic ucis de antihristi prin intermediul microbului covid19, caci nu picrobul ucide ci pacatul omului care inmulteste virusii pana moare ci vreau sa mai rabd putin si sa mai traiesc fericirea impreuna cu Dumnezeu, inca de aici. Eu sunt o persoana foarte fericita, nu stiu daca ti-am spus, si foarte multumita de Dumnezeu, de ortodoxie si de Hristos-Cuvantul cu Trambitele Sale si de toata Dumnezeirea. Asa ca sa nu crezi ca raman suparat pe tine pentru nimicurile pe care le debitezi la fiecare postare. Sunt ca niste musculite melanogangster ce vor sa devieze o ghulea de de otel cu miez de plumb asa ca o chefa pusa la temelia casei spre daramarea pacatelor din ea.

Cimbrul se zice ca ajuta si busuiocul si menta la plaman. Dar ”ce-ti pasa tie chip de lut dac-oi fi eu sau altul”, tu osandeste mai departe mereu sfintii si dreptii acuzandu-i de sectarism ca sa te autoexcluzi tot mai mult nu din biserica luptatoare in care te inchipui ca esti mare ci din Dumnezeu.

Decat un pripit nepasator de ce-si face cu sufletul si cu viitorul sufletului sau, asta esti. Treaba ta, iar te iert, dar te rog nu mai devia de la subiect spre obsesiile tale. Poti sa zici ceva si la subiect? Daca nu, atunci da-ti seama ca ”cine zice ala e”... sti tu... nu zic mai mult... decat un pripit nepastor si iresponsabil asta esti.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote