Subiect: Un sfat?
View Single Post
  #4  
Vechi 29.03.2011, 21:16:56
georgeta florica's Avatar
georgeta florica georgeta florica is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 49
Smile

Citat:
În prealabil postat de silent assasin Vezi mesajul
Va Salut!
Am cautat mult si pana la urma am gasit locul unde sper sa gasesc un sfat folositor in mica mea problema sufleteasca deoarece aceste probleme nu se posteaza pe siteuri de socializare generale deoarece risti sa fii luat in ras de ceilalti...
As vrea sa scap de aceasta suparare sufleteasca care ma apasa zilnic si zi dupa zi si iar si iar...Si totul din motive aiurea.
Eu ,sufletist din fire,adica tot ce vad tot ce aud gata pun la suflet ceea ce e greu in ziua de azi, sufletist fiind ma supar chiar daca un prieten ma jigneste in gluma.Sunt mereu prejudecat jignit ceea ce mi se pare nedrept odata ce eu nu zic nimic celorlalti...asta ma apasa si ma doare zilnic.Si o gluma proasta daca a fost facuta la adresa mea nu-mi da pace toata ziua..ma pune pe ganduri.Cum sa procedez sa scap de aceasta suparare sa nu mai pun la suflet orice cuvant orice motiv banal...Stiu ,trebuie sa ma gandesc ca sunt sanatos si il am pe Iisus alaturi..dar acest sentiment este involuntar.Cum sa procedez ca sa pot inchide gura celor ce ma jignesc dar sa nu fiu vulgar si urat lui Dumnezeu?Sa nu mai sufar zilnic...?Daca sunteti in aceeasi situatie sau stiti un sfat bun va rog sa-mi spuneti...
Va multumesc!
In primul rand trebuie sa te intaresti tu,iar persoanele care o sa te jigneasca nu iti sunt prieteni adevarati.Te poate ajuta foarte mult familia sau pe cine ai tu apropiat si in care poti avea incredere dar in rest depinde de tine ,incearca sa nu te mai lasi macinat de micile rautati ale lumii.Cred ca tu esti o persoana tanara si mai ai de vazut multe pana sa te calesti ca sa zic asa:), eu de multe ori plangeam dar viata te schimba si o sa incepi sa nu iti mai pese asa simplu de vorbe aruncate.Eu am incercat sa devin imuna la tot ce e rau :)
__________________
Averile comune pot fi furate, dar bogatiile adevarate nu. In sufletul fiecaruia se afla lucruri pretioase care nu pot fi luate.
Reply With Quote