View Single Post
  #9  
Vechi 11.02.2009, 09:23:53
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul

[COLOR=green]geo.nektarios - e problema Dvs, a celor care vreți să trăiți cu frică... Nu vă împiedică nimeni și nimic... [/COLOR]
[COLOR=green]Dar nu semănați panică pentru cei mai puțin pregătiți și informați. Nu aveți voie. Ca niște oameni cu bun simț, trăiți-vă spaimele în intimitatea casei Dvs...

[COLOR=black]sa stii sora, ca NU semanam frica, SPUNEM CEEA CE SPUNE BISERICA CA VA FI... Daca ne temem de ADEVAR este partea a 2a...[/COLOR]
[/COLOR]
[COLOR=green]
Citat:
În prealabil postat de silverstar Vezi mesajul
Sigur că BOR va avea o poziție decentă, realistă, vizavi de aceste aberații. S-ar dezice în fața națiunii și ar pierde din notorietate și credibilitate dacă ar susține ceea ce scrieți voi. BOR trebuie să dovedească competență și realism. Sper că din acea organizație fac parte oameni care gândesc și înțeleg că tot ceea ce se face e pentru securitatea oamenilor și nu împotriva lor. Am spus oameni, nu creștin-ortodocși... Și mă refer aici la cipurile de pe acte...[/COLOR]
BISERICA a spus prin sfintii Ei si prin INTEMEIETORUL EI, HRISTOS, ce va fi... aia spunem si noi acum!
Ca SINODUL BOR va aproba acestea, nu inseamna ca Sf.Scriptura se IMPLINESTE? cand spune ca "SAREA PAMANTULUI SE VA STRICA" si ca "la sfarsit vor fi inselati de va fi cu putinta si CEI ALESI"??? .... Alesii nu sunt altceva decat CLERUL nostru care prin APROBAREA poporului au fost Hirotoniti ca daca erau hirotoniti fara voia poporului si spunea NU ESTE VREDNIC, nu mai putea continua ca si CLERIC!!! De aceea ei sunt numiti "cei alesi" din popor ca sa ii duca la Hs... "NU voi M-ati les pe Mine, ci Eu v-am ales pe voi" adica pe APOSTOLI ce erau si PRIMII CLERICI ai Bisericii!!!
Sincer, din mila Domnului NU MA TEM!!! Nici a vbi la telefon sau a scrie pe mail de asemnea lucuri!!! Cine se teme de adevar, acela RIPOSTEAZA!!!!