View Single Post
  #1  
Vechi 18.06.2009, 15:30:36
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Exclamation Vine Sfarsitul lumii?

Pentru toti care asteapta "Sfarsitu lumii" o sa povestesc ce am vazut pe strada.
Un om care bause mai multisor , nu foarte bine imbracat (ceea ce e clasificat de unii de cei de se cred "sporiti duhovniceste" (si eu incluzandu-ma din pacate la aceasta categorie) drept boschetar sau vagabond) a cazut pe jos pe undeva prin Bucuresti.
Langa el a cazut sticla sa de votca sau ce tarie ieftina avea.
Intamplator pe acolo a trecut o femeie imbracata cu pantaloni stramti pe dansa , cu o bluza mai decoltata.
(acest gen de femei sunt clasificate de acestia de se cred "sporiti duhovniceste" (si eu din pacate ma includ la aceasta categorie) ca femei usoare probabil).
Ceilalti oameni "seriosi" treceau fara sa le pese de acela , ba niste batranei,foarte probabil "crestini ortodocsi respectabili" au trecut pe langa si batranica a zis "nu vezi ca are sticla de bautura langa el?".

Respectiva femeie a luat mobilul si a sunat la 112.
In mai putin de 10 minunte cei de la 112 (Crucea Rosie probabil) clasificati de altii ca "masonerie" sau mai stiu eu cum au aparut si au luat pe acela si l-au dus la spital.

Asa am inteles ca nu vine defel Sfarsitul lumii ci ca dimpotriva mie mi se pare ca vine Sfarsitul Lumii pentru ca am ajuns foarte intunecat duhovniceste si de aceea mi se pare ca eu sunt bun si altii sunt rai cand de fapt nu e deloc asa ci eu sunt foarte rau , aproape la fel ca dracii de rau si altii sunt cu mult mai buni ca mine.
De ce am ajuns asa?
Datorita pacatului celui pierzator al mandriei se intelege.
Reply With Quote