View Single Post
  #1  
Vechi 14.04.2012, 01:11:57
LeeN22 LeeN22 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2011
Mesaje: 2
Unhappy Vine Iepurasul! Cum ne pregatim?

Imi face o vaga impresia ca se doreste distragerea atentiei de la tot ce mai poate fi sfant in tarisoara noastra.
Daca de Craciun a aparut un personaj batran si barba care distrage atentia prin cadourile sale, Pastele are un musafir precum Iepurasul care vine pe la mai toate canalele TV chiar in ziua de vineri insotit de… petreceri, manele, fete mai mult dezbracate decat imbracate. Oamenilor incet-incet li se distrage atentia caci la mai toate stirile li se prezinta oferta de vacante de Paste, oferte in cluburi de noapte de Paste si alte lucruri asemenea. Oameni buni, fiul lui Dumnezeu a fost rastignit… despre ce petreceri vorbim?!
De ce nu a putut fi aleasa alta zi pt "Iepuras" in care sa vina cu cadouri, chef si muzica si se suprapune peste cea mai trista zi din istoria crestinatatii – rastignirea Domnului Iisus ?
Departe de mine gandul de a ma crede vreun moralist sau vreun credincios, sunt un biet pacatos care isi pune tot felul de intrebari…
Azi a dat un reportaj la radio in care se povestea "drama" iepurasilor de Paste, deoarece se vand pui foarte multi care din pacate mor ulterior prin balcoane, nefiind ingrijiti corespunzator deoarece fac mizerie… Nici cu taiatul mieilor nu am nici o placere, daca Sfantul Ioan Botezatorul l-a prezentat ucenicilor pe Iisus ca fiind Mielul lui Dumnezeu si acesta a fost ulterior sacrificat pentru binele nostru, nu cred ca asta a insemnat ca trebuie sa taiem miei de Paste. Cred ca undeva este o confuzie…
As dori sa mai aflu si alte pareri…
Reply With Quote