View Single Post
  #6  
Vechi 07.09.2013, 09:11:37
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Parintii mei au patit-o cu un tigan ungur,din aceia care vand seturi de oale si cutite.
S-a luat dupa tatal meu spunandu-i ca are o "promotie"pt pensionari,mare reducere pt oameni in varsta si alte minciuni.
Tatal meu a fost incantat de "oferta" miraculoasa de oale si cratite si l-a adus in casa pe individul negricios ca sa-i plateasca. Retineti ca l-a incancat cu un pret de nimic-care putea ridica unele semne de suspiciune unor oameni mai prudenti(insa parintii mei sunt foarte naivi si creduli).
Asadar,in apartament odata intrat individul isi schimba brusc carerea asupra pretului si pretinde mai mult;mama pana la urma accepta pretul si se indreapta in alta camera sa aduca banii din locul stiut numai de ei.
Individul care era pe hol cu tatal meu il trimite repede sa aduca un pahar de apa din bucatarie,spunand ca vremea calduroasa de afara i-a provocat o durere de cap,si in timp ce tatal meu se indreapta spre bucatarie lasandu-l de unul singur,acesta se duce s-o urmareasca pe mama de unde scoate banii-a surprins-o chiar cand scotea banii din sertar si a venit cu tupeu peste ea,moment in care mama s-a socat si i-a tipat sa iasa afara de acolo.
Individul nu avea nici o intentie sa iasa norocul lor ca au scapat cu cainele pe care il aveau pe balcon-mama l-a amenintat ca da drumul la caine peste el si asa a iesit nervos din casa,blestemandu-i si injurandu-i ca nu a putut sa-i fure!
Doamne fereste putea sa-i si omoare in casa lor pt cateva milioane!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 07.09.2013 at 09:16:44.
Reply With Quote