View Single Post
  #15  
Vechi 06.09.2010, 23:37:59
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Don_Juan Vezi mesajul
E posibil ca africanii sa aiba narile mari (si nasul) pentru a putea rezista (respira mai bine) conditiilor de mediu (caldura si umiditate premanenta (in unele parti)). De asemenea am auzit ca ar avea inima mai dezvoltata ca a noastra (de aici si caracteristicile atletice deosebite). Un om din climatul temperat sau rece nu ar putea rezista prea mult conditiilor de mediu ecuatoriale. S-ar cam sufoca.
Chinezii nu stiu de ce au ochii mici, dar stiu ca eschimosii au ochii mici datorita vanturilor puternice. Or fi urmasi de-ai eschimosilor. Despre culoarea pielii la mongoloizi, o sa observi ca japonezii au pielea rosiatica datorita climei oceanice. Deci nu e o regula asta cu pielea galbena. De asemenea mongoloizii din sud-estul Asiei au un ten mai inchis fata de chinezi (tot datorita climei).
Interesanta versiune, dar ce te faci ca o dai rau de tot in bara in momentul in care incerci sa ii incadrezi intr-un timeline, in timp. :)))
Deci dupa tine ochii s-au subtiat, pielea s-a schimbat si buzele si narile s-au umflat in 10 000 de ani? de la Adam incoace!...fascinant ramine faptul ca de vre-o 6 mii de ani de cind avem izvoare scrise, nici un nas sau bot nu s-a mai mutat din loc:)))))
..sau poate ca mai nou o sa apara o versiune absolut noua ca ne tragem din cameleoni!
Reply With Quote