View Single Post
  #20  
Vechi 07.09.2010, 01:18:58
Cristian_S Cristian_S is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.08.2009
Mesaje: 136
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
......Atunci cum de multi ciobani o fac cu mioarele lor, si vorba aceea ei sunt cu mult mai evoluati intelectual ca Adam...care practic era ca o leguma cind a aterizat AICI.
Andrei, ciobanii la care faci referire sunt cu mii de ani de gandire in urma lui Adam, chiar daca timpul spune altfel.

Iar despre "aterizarea" lui Adam aici, eu n-am citit prin scripturi...poate avem editii cu autori diferiti :) .

Vezi tu, daca incerci sa faci un amestec intre ideile SF si marturiile din scriptura, este foarte posibil sa deviezi foarte mult de la adevar si sa ajungi sa vezi lucrurile in forma marturisita de tine. Nu spun ca eu detin adevarul si ca tu aberezi, dar cred ca marturia sfintilor este graitoare in acest sens si ca este de necontestat faptul ca omul se ridica duhovniceste in mod deosebit atunci cand vorbeste cu Dumnezeu (asa cum a facut si Adam) si ca pentru nimic in lume n-ar putea sa "cada cu animalele" dupa asa o traire. Marturie despre cele spuse de mine gasesti in toata scriptura si la toti sfintii parinti care vorbesc despre lumina nespusa de care se bucura cei care se invrednicesc de vorbirea cu Dumnezeu.
Reply With Quote