View Single Post
  #23  
Vechi 20.03.2012, 17:39:04
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Sau varianta somaleza:

http://www.adevarul.ro/international...535146556.html

Faduma Sakow Abdullahi, o văduvă de 29 de ani, mergea spre Dadaab cu patru copii în vârstă de 2,3,4 și 5 ani. Cu o zi înainte să ajungă la destinație, fata de 4 ani și băiatul de 5 ani nu s-au mai ridicat după ce trăseseră un pui de somn. Abdullahi a decis să nu irosească puțina apă pe care o mai avea pe cei 2 copii care erau pe moarte. Frații lor mai mici aveau mai multe șanse să trăiască. Faduma s-a ridicat și și-a lăsat copiii leșinați să moară.

Ahmed Jafar Nur (50 de ani) mergea către Kenia, pe jos, cu doi dintre copiii lui, un băiat de 15 ani și o fată de 14 ani și au rămas fără apă după doar 2 zile. "A treia zi, copiii mei nu mai puteau să meargă. Și atunci, în loc să murim toți trei, am plecat și i-am lăsat acolo, gândindu-mă că soția mea și alți cinci copii au rămas acasă. Am decis să trăiesc eu ca să îi pot salva pe ceilalți cinci".
exemplu e deplasat.
In romania se poate trai cu am spus.
Nu suntem in somalia. In loc sa cautam solutii ptr ca locuitorii celorlalte parti ale lumii ca aceastia sa poate face copii, mai bine ne-am uita in propria ograda ca variante avem destule.

Credinta insa nu....
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote