Subiect: un sfat?
View Single Post
  #2  
Vechi 01.02.2015, 09:02:27
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nimenimic Vezi mesajul
salut, poate sa ma ajute cineva cu un sfat? an caz ca la o persoana i se spala creieru sau este manipulata untrun fel ca sa fie sclav sexual fara sasi dea seama ( exemplu- cateodata i se schimba personalitatea si este "ascultator" ) sau are mai multe personalitati din cauza unei traume sau ceva, sau este somnambul sau i se face vraji ( hipnoza, acupuntura..) poate sa ansanatoseasca , exista vreun remediu pentru lucrurile astea? chiar daca nu are bani ? sta an acelasi oras , strada, bloc, scara, cu smecherii, si an fiecare zi sau noapte cand al apuca, sau este programat este "ascultator"????
Remediul acestor lucruri este viata de credinta si, indeosebi, Sfintele Taine, incepand cu o spovada generala. Desigur, cand tulburarile ating sfera psihica, nici ajutorul psihologului, ba chiar al psihitrului nu e de lepadat. Dar, din putinele (si insuficientele) informatii date, se poate banui ca, mai degraba, originea tulburarii este spirituala, prin urmare in plan spiritual trebuie cautate remediile in primul rand. Iar remediile spirituale principale acestea sunt: o viata de credinta si Sfintele Taine.

PS: Nu am stiut ca se fac vraji prin acupunctura. Nu ne-au spus asta la cursurile de acupunctura. Sa fie aceasta cauza pentru care stiu sa fac acupunctura, dar nu stiu sa fac vraji ?
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote