View Single Post
  #6  
Vechi 05.05.2009, 19:27:05
monica.miholca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Sunt de acord Geo!
Cred ca la un moment dat, din dorinta de a "arata pacatul" ajungem sa aratam cu degetul...omul care face pacatul.
Ai vazut insa ca la topicul cu celalalt parinte, parintele Sava parca, forumistii indeamna la rugaciune pentru parintele, cum e si normal. e o durere foarte mare sa vezi ca si acestia, care Il slujesc pe Hristos de atata timp, au caderi.si o durere si mai mare cred ca simt toti ortodocsii vazand cum acum toata lumea (datorita mass media care cauta stiri de senzatie) vin si acuza BOR.
eu nu am mai am puterea sa urmaresc asemenea lucruri. sa ne rugam pentru IPS Teodosie, pentru ceilalti ierarhi si preoti. si pentru biserica noastra, care este din ce in ce mai atacata.
pe mine cel putin ma deranjeaza foarte tare faptul ca toata lumea ataca biserica si preotii, de parca ei ar fi fara de pacat, de parca ar avea dreptul sa faca asta. nu vorbesc aici de masurile care trebuiesc luate, ci de opinia publica si mass media.
pai daca as incepe sa va spun cate se fac si la noi la facultate, fereasca Dumnezeu!