View Single Post
  #10  
Vechi 08.12.2018, 02:14:55
PocsanCatalin PocsanCatalin is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2017
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Ma bucur sa aud ca esti ortodox, am vazut ca scrii Iisus cu un singur i, corect e cu doi. Trebuie doar sa scrii pe google Biblia ortodoxa ca sa o gasesti. Cu numarul 9 nu e nimic, oricum nu trebuie sa cautam semne, orice rugaciune este ascultata.
Da, acum am observat si eu, o neatentie din partea mea.Iarta-ma, dar Dumnezeu nu asculta orice rugaciune... Imi aduc aminte de pilda vamesului si a fariseului...Foarte putine sunt rugaciunile pe care Dumnezeu le asculta asta pentru ca foarte putini sunt oamenii care se roaga pentru ceea ce este nevoie cu adevarat.. Cati dintre noi ii cer iertare Lui Dumnezeu in ultima rugaciune inainte de somn? Toti pacatuim, zi de zi, de iertare avem cea mai mare nevoie, insa daca noi trecem cu vederea acest lucru atat de important putem ajunge intr-un punct unde credem ca am pierdut orice sansa la iertare, ceea ce nu este adevarat.Iertarea este oferita omului ( totusi, un lucru nu se iarta, batjocorirea Duhului Sfant ), in orice clipa, asta datorita sacrificiului fiului Lui Dumnezeu, Iisus Hristos, insa, daca daca nu e cine sa ceara iertare, iertarea nu poate fi oferita...
Reply With Quote