Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #16  
Vechi 16.11.2021, 19:16:30
Amiel25 Amiel25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.11.2021
Religia: Ortodox
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Ceea ce e cu neputinta la oameni e cu putinta la Dumnezeu deci nu deznadajdui niciodata oricat ai fi de hartuit, haituit si tarat in sipite sau capcane ori in momente culminante carora nu crezi ca poti face fata.

Lumina aia falsa e ipocrismul, fariseismul, faraonismul. Demonul trufiei si al mandriei grozave slujitoare de idoli nemuritori se afla ascuns in interior, pe afara-i vopsit gardul si in interior leneopardul.


Visele te schimba daca-ti analizezi comportamentul in ele, altfel te-ar putea doar inalta in inchipuire de sine si in betia iubirii de sine.



Practic prin vis bunica ta te-a intarit in credinta vietii vesnice.



Ai darul stralucirii si al premonitiei de aceea pismasii vor sa te doboare, sa te tepuiasca, deci nu te pripi si nu te infricosa caci disperarea te face sa cedezi si sa le faci pe plac lasandu-te inhaitat in contra Dumnezeirii. Nu te incanta prea tare ca sa nu te autopripesti si sa nu te auto-țepuiesti ca naivii ce se cred jmecheri.



Pentru multi Hristos va veni ca un hot si vor fi nepregatiti. Daca ar sti omul cand va fi pradat de hoti s-ar pazi deci trebuie sa veghezi caci in atentie trebuie sa fi atent la atentie sa nu ti se umple de pacate asa ca-n film, ca-n vis, ca-n inchipuire.


E haina cea Alba a Domnului ce merge inaintea ostirilor, haina sfanta muiata in sange.

O premonitie care pare ca s-a implinit.

N-ai inteles bine. Hristos nu ajuta lumea si pe mai marii lumii caci lumea e condusa de satanism deci ai in tine patima de a te inchina si a slujii lumii.


Practic ai fost ridicat la nivel de inger ce lupta cu puterile iadului. Esti deci un om bun si credincios ce e vrednic sa duca lupta cea buna cu fiara iadului si cu puterile lipsurilor din iad cu viciul de a se manca si a se bea unii pe altii si deci pentru ca ai murit in lupta crezand ca ai sa mori ucis de fiara cea urata de aia ai fost imbracat cu armura stralucitoare ca sa nu deznadajduiesti.



Trebuie insa sa-ti dai seama ca visurile sunt doar visuri chiar daca par foarte reale asa ca filmele in timp ce suflul duhovnicesc desi pare vis e defapt o realitate supranaturala, dumnezeiasca asa ca o vedere ce se dezvolta din Credinta.

Nu te teme si nu te infricosa, nu te pripi si nu te entuziasma. Incearca sa-ti pastrezi pacea, linistea si sa iesi din reactiile viscerale, animalice, dar mai ales sa nu primesti nimic de la lume caci prin ceea ce ai de la lume sau de la draci, prin alea iti atasezi inima de desertaciuni si vremelnicii lepadand Imparatia pentru nimicuri.

Asta am si facut, am strigat catre Hristos si catre Tatal ceresc, nu doar o data, de foarte multe ori, am strigat si catre Duhul Sfant, cand sunt in pericul, strig fara ezitare catre Cel Ce Este si strig cu toata fiinta...

Am inteles, visele au darul sa te schimbe in bine daca ai de-a face cu mustrari sau imagini infricosatoare care sa te impinga catre Hristos. Bunica mea mi-a fost foarte draga, foarte draga.. Sincer, e si o binecunvatare dar si o mare greutate, stii cum este sa fii luat in batie de joc de alti asa zisi ortodocsi? Sa ti se spuna pe un site-uri ca iei droguri cand oamenii astia nu te-au cunoscut in viata reala? Am incercat sa intru pe canale de YT live sa vorbesc despre aceste experiente si am fost luat la misto in toate felurile....

Eu vreau ca toti oamenii sa se intoarca la Dumnezeu, inclusiv eu insumi, asta e telul meu, asa a ajuns mama mea, care nu se ducea deloc la biserica sa se duca la biserica, macar atat, pe masura puterii ei de intelegere, dupa zeci de ani!!!!! Biserica de aici din sat, foarte multi oameni au murit in zona mea anul acesta...

M-am gandit la acest lucru, ca acea lumina a venit de la Dumnezeu insa tot eu am ramas, acelasi om.. intr-un vis multi oameni mi-au multumit ca i-am ajutat si eu le-am zis: Nu-mi multimiti mie, eu nu am facut nimic pentru voi, sa-i multumiti Lui Dumnezeu!

Da, eu daca am un vis legat de familie, vorbesc despre visul meu, am visat ca oameni care erau in spital se vor face bine, asta cu sapamani sau zile inainte sa se faca bine si s-au facut bine, nimeni nu m-a crezut din famila mea.

Nu am vazut acel film, de la o vreme caut foarte multe filme crestine, aproape le-am vazut pe toate, stiu ca nu prea respecta scripturile dar e importanta esenta, daca te aduce mai aproape de Dumnezeu sau nu.

Multumesc pentru sfaturi!!
Reply With Quote