Subiect: Talcuire vis
View Single Post
  #17  
Vechi 16.11.2021, 19:23:27
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.288
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu pot sa spun decat ca este un dialog intre un credincios naiv si un habotnic iresponsabil care nu a inteles ca nu se abordeaza in modul asta problemele duhovnicesti.


Visele nu se talcuiesc dupa capul sectarilor draga credinciosule.


Vezi ca domnul Moroco de mai sus este sectar notoriu si tocmai ai prizat de la el niste reprize bolnave de ... toxicomanie sectara.


Ca sa vezi ce e un vis trebuie sa vezi cum e omul. Daca se roaga, daca e impartasit, care e starea lui duhovniceacsa.

Daca tu esti usa de veceu nu ai cum sa ai vise de la Dumnezeu.


Daca vrei sa mergi la clubul vrajitoarelor si al descantatoarelor, al visatorilor profesionisti te invit pe alt forum unde se da in bobi in ghioc si unde se descanta.

Daca vrei un sfat la locul lui care sa te ajute raspunde la intrebari.


Pana una alta vad ca Moroco te-a prelucrat dupa calapodul sectar: CREDE ORICE, CA PROSTUL.


Vezi ca Moroncel este un semivrajitor, prin practica sectara pe care o are. Te sfatuiesc sa ai mare mare incredere in el, ca o sa te duca unde este si el. Pe coclauri. O sa iti dea niste interpretari foarte foarte fericite.

Asa ca draga Amiel, poti sa mergi dupa sloganul, crede mult, dar dupa urechea unui sectar, sau crede putin, dar dupa o minte mai sanatoasa.

@A-Miel25

Vezi ca a intrat pe fir @gpalme ca sa ma atace si sa strice firul de discutie pacalindu-te ca apara ortodoxia si pe tine ca ortodox. Incepe sa dea lectii crezandu-se mare teolog nepricepand ca e dacat un pui al baronului de Mieunhauzen care confunda sectele cu Trambitele Apocaliptice.

Nu pune botul la minciunile lui. Nu sunt sectar, sunt ortodox practicant cu frica lui Dumnezeu.

Problema lui e ca nu poate crede si in Cele 7 Tr.Apocaliptice si daca el nu poate crede atunci eu sunt rau si sectant daca cred in ortodoxie si in Cele 7 Tr.Ap. .

Ignora deci mitomanul ce da sa strice orice fir de discutie deraind de la subiect spre lupta cu mine mintind ca apara ortodoxia si ca el ar fi biserica ortodoxa, purtatorul ei de cuvant. E decat un pripit!

E pripit si incapatanat, ambitios in indaratnicie si intolerantya si nu poate nicicum asculta sa nu distruga ca un kamikaze orice fir de discutie nestiind ca pe el insusi se autodistruge vrandu-se stapan peste toate si mare berou.

I-am iertat toate mitomaniile si mieunelile ce trag cu gat de lebada de coada sirena lui Roaita la revolutia satanista a comunisislor furiosi dar n-am cu cine discuta, il ia mereu pofta mortotoxica de a-si deversa toate golaniile si huliganismele nevrand sa priceapa ca Trambitele nu sunt secte ci Trambite Apocaliptice veritabile dovedite prin marturii si fapte minunate de mare credinta inaintea intregului popor roman.

Daca nu esti atent vei cadea in necredinta lui caci multi dintre ortodocsi sunt tarati de astfel de oameni in lepadare de credinta, in lepadare de Hristos-Cuvantul si de Cele 7 Tr.Ap. .

M-a facut in ultimele 9 luni in toate felurile desi nu i-am gresit cu nimic daca cred si in Trambite, dar nu cred ca naivul ratacit ci cred pe baza miilor de marturii si de minuni vrednice de crezare si pe baza de studiu si de cercetare la fata locului. Oricat marturisesc el nu poate vedea adevarul Adevarat si nu se lasa invins de Dumnezeu si baga forumistilor in cap idei false si fixe prin repetare si insistenta infinta, mintind ca-s sectant, ca-s eretic, ca-s iesit din biserica, ca-s nebun, ca-s prost, ca-s alea-alea, acuma ma face si semivrajitor.... nepricepand ca orbul et corbul si ciobul ce rade de oala sparta e exact el cu toate vrajelile lui prin care invarte marota sectelor.

Nu te lua deci dupa bostenel de Helowwin ce-mi trage de luni de zile mii de @gpalme cu sectarismul crezandu-se Grigorie Palamas daca s-a imbracat in sfantul respectiv caci domnu teologul e raspopit si analfabet si e vandut lumii lui antihrist, globalistilor si ”sfintei” ratiuni a marelui papalâc nestiind sa faca deosebire intre Trambite si neoprotestanti. Da el indicatii pretioase vorbind de starea ta, face el analize si-ti da canoane exact ca fariseii batandu-se in piept cu mintea lui sanatoasa si vrand supunere si ascultare de el si fara sa-ti dai seama, de frica inchizitiei te lasi sa ti se erijeze de duhovnic si sa-ti puna juguri grele de dus, canoane de rugaciune si pocainta in timp ce el ca un huligan nu se atinge nici cu degetul sa nu mai minta, sa nu mai provoace, sa nu mai deraieze de la subiect, sa se roage el pentru altii, sa respecte forumistii, firele de discutie, limba romana si comportamentul cuvincios. Auzi la el ce intrebari iti pune parand asa un duhovnic cu experienta ca sa ti se erijeze de sef si sa te lepde de credinta.

A stat la cotitura si abea a asteptat sa loveasca din nou si iata-l cazand in recidiva saracutul de el. Nu vezi cata rautate si minciuna devarsa la adresa mea vrand sa va inhaiteze in UkUxclan ca sa ma lapidati mintind ca as fi sectant? E un evident lup imbracat in haina de sfant. Deci ignora-l pe incompetent ca e iresponsabil si povesteste-ne mai departe visele tale atat de frumoase, pline de talc si de mustrare inteleapta ce vine de sus continand un evident dar premonitional. Nu te lasa doborat in credinta de astfel de oameni trufasi si atot ”stiutori” care slujesc minciuna si inchizitia! Poti fi sigur ca sunt ortodox practicant ce particip la liturghie si ma pocaiesc si ma spovedesc regulat. Crede-ma ca nu eu te mint caci n-am niciun interes si sunt de 15 ani pe forum chiar daca haite de lupi imbracati in apartorii ortodoxiei au pacalit de cateva ori adminul, n-am niciun interes decat sa spun adevarul in timp ce el are interes si acel interes al necredintei sale si al discutiei cu reacredinta il face atat de orb si de pripit.

Hai, povsteste mai departe domnule @A-miel25.

Imi dau seama ca Dumnezeu te are sub aripile Sale.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 16.11.2021 at 20:13:18.
Reply With Quote