Subiect: Despre Ocultism
View Single Post
  #19  
Vechi 29.11.2022, 19:44:44
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.048
Implicit

O să merg mai departe cu acest subiect,și cu experiențele care au decurs din întrarea mea directă și indirectă in acest domeniu.

Să știți că odată intrați prin acesta poartă nu mai ieși niciodată, decât prin cealaltă poartă a luminii, însă greu.

Ajungi ori sa fi slujitor al Satanei, conștient sau inconștient,sau dacă mai ai licăriri de trezire și mai simți chemarea lui Dumnezeu, lupte permanent, atacuri și toate urmările negative care pot decurge din aceasta cădere.

Subiectul este vast și complex,însă cine a avut de-a face cu așa ceva înțelege mai bine.

Problema este că mulți sunt in acesta situație și nu știu sau nu vorbesc sau nu sunt înțeleși.Intrucat pun anumite stări sau probleme pe care le întâmpină pe seama unor tulburări psihologice, emoționale sau nu dau atenția cuvenită ori efetiv nu știu cum să reacționeze.

Mulți cred, printre care și eu,au tratat superficial,sau au evitat să se deschidă, să vorbească despre așa ceva.

In primul rând orice contact cu zona de ocult este o ușă deschisă,pe care,la fel cum am zis la început, majoritatea nu știu cum sau când sa o închidă,nici măcar temporar.

Să dăm câteva exemple:

Orice tip de magie (alba, neagră etc),vrăjitorie,tarot,forme de divinație, astrologie, chiromanție,oujia board, spiritism, necromanție, ghicit,ritualuri wicca, voodoo,masonerie ,etc.și nu în ultimul rând satanism.
Deci acestea ar fi unele dintre ușile prin care,din inconștiență, curiozitate sau alte motive majoritatea intrăm în ocult.

De menționat că la început nu vei simți nimic negativ,ba chiar dimpotrivă vei simți o oarecare putere venită în urma contactului cu orice formă de acest gen.Poate chiar vei experimenta multe "experiențe"care te vor uimi și ambiționa sa continui.

Alt aspect este că vei fi atras în păcat, însă păcatul ți se va părea o normalitate.

Cea dintâi mare iluzie a lui Satan este că întunericul îți va părea Lumină,Binele ți se va părea rău.

Practic Satan inversează totul.

Vei incepe sa urăști tot ce este lumină, Dumnezeu, virtute.

Vei înlocui Adevărul cu minciuna lui,și vei incepe ușor să-i faci voia lui, să-l consideri pe el adevăratul Dumnezeu.

Te va îndepărta ușor de tot ce iubești sau iubeai,sau ai putea iubi.Te va izola incet,și nu-l vei auzi decât pe el și minciunile lui.

Ușor îți va distruge toată viața și îți va șopti că este vina lui Dumnezeu,a familiei,a oricui.

Te va dușmanii cu toți cei care îți erau prieteni,familie,te va conduce doar in capcanele pe care ți le-a plasat din nou și din nou.

Te va momi cu ilizia puterii și îți va da mereu senzația că ești atotputernic,că nimeni nu-ți poate sta împotrivă,că poți stăpâni lumea că ești un dumnezeu.

Însă mereu vei cădea acolo,singur,izolat, trist, speriat rămânând doar marioneta lui.

Asta daca nu te conduce spre a-și desăvârși lucrarea de distrugere prin tine,și până la urmă te va distruge și pe tine.

Să vorbim puțin despre semnele care apar când ești căzut într-o asemenea capcana,dar poate tu nu știi asta.Majoritatea sunt in aceasta situație.

A nu se confunda cu afecțiuni de natură psihologică, emoțională, întrucât de multe ori se pun atacurile demonice pe acesta seamă și efetiv omul rămâne condamnat la chin pe viață și chiar dincolo, fără ajutor spiritual, întrucât multi cad în asta fara a veni (din)sau frecventa medii spirituale sănătoase și habar n-au ce li se întâmplă .

Semne ale atacurilor demonice:
1.In primul rand un gol imesc in suflet, lipsa fericirii și a capacității de a iubi sau a primii iubire.
2.O permanenta frică irațională, atacuri de panica, anxietate.
3.Evitarea contactului uman,izolarea,refuzarea de a comunica.
4.Pierderea dorinței de a trăi,lipsa plăcerii in orice întreprinde.
5.Aparitia ghinionului, pierderea sporului, dificultăți în a avea succes in orice domeniu.
6.Certuri in familie,sau daca este singur , incapacitatea de a avea sau menține o relație.Practic dacă are familie riscă să și-o distrugă,iar daca este singur nu-și poate întemeia o familie.
7.Acum se poate că și locul unde locuiește sa fie "infectat"demonic.Daca simți mereu că ești urmărit,că este încă o "prezența" constant in casa,dacă auzi zgomote inexplicabile, dacă "vezi" anumite chestii...Sa ne înțelegem,nu vreau sa întru in SF sau filme horror,dar cred că sunt multe persoane care se confruntă cu așa ceva,și probabil nu spun sau nu au cu cine discuta despre asta sau pur și simplu ignora.Dar aveți grijă cu cât ignorați mai mult cu atât se vor intensifica.
8.Mai avem încă un pas spre ultima etapă,anume contactul direct,iar acest pas este paralizia in somn ,vise lucide,viziuni,sau efetiv vise in care sunteți atacați.Paralizia in somn, deși are explicații "normale"este unul dintre cele mai evidente semne,cu excepția celui de la punctul 9,că aveți de-a face cu ceva demonic.
9.In sfârșit,aici vorbim despre contactul direct,anume lovituri, zgârieturi, apariții, fenomene tip poltergeist și nu în ultimul rând posesie demonică in care poate intra într-o persoană.

Va urma
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote