View Single Post
  #9  
Vechi 24.11.2012, 01:20:01
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Atitudinea asta nu mi se pare buna.
Lasa pe fiecare sa spuna ce crede si contribuie tu cat mai bine la discutie.
Intr-adevar cate unul, in primul rand eu, pote spune si prostii; ocazie buna de a le spulbera si de a spune cum e corect.
Dealtfel, cezar_ioan, cred ca esti constient de faptul ca hipnoza nu se foloseste numai in psihologia stiintifica... Sunt mai multi care au invatat acest "mestesug" si il folosesc in mod nerusinat.
Miha-anca, cu mare parere de rau te vestesc, pe vremea cand nu erai pe forum eu am exersat la nesfarsit atitudinea pe care o recomanzi acum. Si am ajuns dupa vreo 1500 de postari succesive la concluzia ca nu are rost sa imi mai bat capul cu anumite persoane, cu anumite atitudini bine inradacinate in semeni. Tot incercind, cu bunavointa deplina, am ajuns doar la a ma necaji pe mine si pe altii. Eu nu practic o iubire autista, doar de la mine la semen, ci astept si o minima reciprocitate. Aceasta imi e optiunea.
Cand cineva doreste sa afle cu adevarat ceva, da semne clare in acest sens. Dar cand vine omul doar ca sa isi arate muschii, eu sunt hotarit de acum sa ma retrag si sa il las sa faca precum voieste. E nepotrivit sa intervin. Ce treaba am eu cu muschii omului musculos?
Iarta-ma, dar asta m-au invatat unii oameni de pe forum sa fac aici pe forum.
In alte locuri si cu alti oameni inca mai procedez, slava Domnului, precum spuneai.
Deci pe acest topic nu mai intervin. Atmosfera s-a degradat deja, din punctul meu de vedere, prin interventia obisnuita a oamenilor binecunoscuti pentru aceasta. E meseria lor.
Nu doresc sa imi stric mie si sa stric si altora Postul acesta frumos, in polemici absurde.
Reply With Quote