View Single Post
  #33  
Vechi 09.12.2009, 18:43:43
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Evreulcelales Vezi mesajul
Cateva replici la ce ai scris: Azi mai sunt in Rpmania intre 3000-6000 evrei, majoritatea lor batrani sau cu parteneri crestini. Sa-i faci pe ei vinovati de greselile romanilor este o tampenie,scuza-ma. Mie, evreul si israelianul mi-e penibil cum descri tu pe tara ta: O gramada de prosti fara un pic de minte care sunt condusi de nas ,cica de evrei. Ce-i cu romanii tai? Sunt handicapati mintali?
Cand s-a bagat Romania in al IIWW alaturi de nazisti,francmasonii evrei au fost de vina. Cand comunistii au prins regimul,evreii au fost de vina.Cand economia voastra este una din cele mai inapoiate din Europa daca nu cea mai inapoiata, evreii sunt de vina chiar daca numele lor este Ionescu si Popescu...Daca situatia nu ar fi asa de rea, imi permiteam sa rad de ce scri.
Prietenii vostri, ungurii si polonezii nu au risipit energia lor ca sa descopere evreii ca vinovati de situatia lor si azi sunt tari care Romania poate numai sa-i invidieze. Din pacate la multi din romani curge in vine ura contra evreilor care te asigur nu are nici un motiv real. Acei evrei de origina romana care au emigrat in Israel au reusit, impreuna cu altii sa transforme o tara developata dintr-o tara saraca lipita pamantului ,in numai 61 de ani. Nu ai ideie cat a pierdut tara ta prin alungarea evreilor din ea. Azi nu mai aveti evrei si situatia voastra este din ce in ce mai rea.In lume se spune ca bogatia naturala a Israelului este creierul cetatenilor ca alte bogatii nu prea avem. Sunt multi la noi care pretind ca Romania ar fi putut sa fie una din cele mai bogate din Europa dar mentalitatea voastra va impiedica. Sunt multe glume in legatura cu Romania pe Internet. Ultima ce am citit este ca o reclama pentru turisti: Daca vrei sa faci o plimbare in Evul mediu-Romania te asteapta...
Evreii cu nume crestine,francmasonii,hotii si banditii...In loc de toate prostiile astea de clasa treia ,uitati-va in oglinda ca sa vedeti cine va tine in evul mediu.
Dispretuitor si mandru. Nici nu ma astept sa aprobi ceva din ce-am scris.
Reply With Quote