View Single Post
  #1  
Vechi 28.12.2010, 21:12:33
Ady295's Avatar
Ady295 Ady295 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2010
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 5
Question Am vazut Raiul sau altceva ?

Este vara anului 1999,aveam 8 ani p-atunci.Am plecat cu parintii mei in vacanta la bunici la Craiova.Eram aproape de Bucuresti.Tata circula regulamentar cand deodata un sofer dintr-o dacie papuc de pe banda celalalta opusa pierduse controlul volanului si intrase brutal in noi (avea viteza mare soferul).Masina ne lovise capota si plafonul masinii.Eu stateam in spate si cand am vazut masina ca ne lovise brusc, am fost lovit brutal la cap (deoarece cand masina ne lovise plafonul ma lovise si pe mine la cap) si imi curgea sange,iar deodata vazusem o Lumina alba, ma simteam foarte bine in ea , nu aveam nici o durere,era foarte placut,mai placut decat orice placere omeneasca,cuvintele nu puteau sa exprime starea acea de bine in care ma aflam.

Ma trezisem apoi putin cand eram in ambulanta cu dureri in drum spre spital,apoi iar am intrat in contact cu Lumina (de parca murisem),trezindu-ma intr-un final pe patul spitalului in dureri mari.Totul s-a petrecut in 2-3 minute. Vreau sa zic, nu stiu ce era cu Lumina aceea de ma simteam asa bine in ea,fara nici o durere, dar chestia e ca atunci cand m-am trezit in spital, in dureri, imi doream atat de mult sa ma intorc la Lumina (dar nu reuseam), deoarece ma simteam extraordinar de bine. Ce reprezinta acea Lumina alba? Era Raiul? Ce este?
Reply With Quote