View Single Post
  #136  
Vechi 27.12.2013, 19:27:47
minvic minvic is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2009
Mesaje: 8
Implicit ptr parintele staniloaie....

Oamenii se reincarneaza tot in oameni...nu in animale....
parintele staniloaie cu toate sfintenia sa...este un produs al bisericii oficiale....dar parintele staniloaie stia prea bine ca imparatul Iustinian prin edict a interzis referirile la reincarnare din cartile sfinte crestine iar consiliul ecumenic de la constantinopol sa conformat edictului imparatului si dupa 10 ani au scos referirile din cartile sfinte cu privire la reeincarnare. Sa nu ne miram ca Constantinopol se cheama acum Instambul. pacatul lor a fost mare....caci au scos cuvinte din cartile sfinte desi in cartea sfinta scrie ca cine va scoate un cuvant din cartea sfanta si Dumnezeu ii va scoate din cartea vietii...............
Citat:
În prealabil postat de Florin Liviu Vezi mesajul
Parintele Dumitru Staniloaie raspundea cam asa unei interlocutoare curioase dar decenta la aceasta intrebare a ta : "Eu o iubesc pe mama mea... si refuz sa cred ca acum dupa 20, 30 de ani cea care mi-a dat viata ar putea sa fie... o pisica." Tu ce crezi ? Gandeste bine sau nu ?
Dorinta voastra nefireasca de a crede in reincarnare provine din aceea ca voi nu doriti sa credeti in Dumnezeu ! Si atunci negati Raiul si Iadul pentru ca nu doriti nici judecata. Pentru ca nu va lepadati de satana ci il iubiti si el este stapanul vostru dar binele nu vi-l vrea ! Iar Tatal Ceresc are bratele deschise catre voi caci poate va veti satura vreodata de vremelnicie si nemernicie si veti dori vreodata Vesnicia si Pacea !
Iar noi crestinii ne-am saturat de mizeria morala si de incurcaturile sociale peste care guverneaza diavolii ! Am mancat o mancare cu mult peste inchipuirile voastre de buna si am primit Pacea inchinandu-ne Unuia Nascut Fiului si Cuvantul Lui Dumnezeu Inceputul si Sfarsitul acestei lumi. Si iata ca dupa ce ai mancat o mancare buna nu poti prea lesne sa mananci ceva rau la gust si nici nu mai doresti aceasta si mai bine nu mai mananci altceva ca sa-ti ramana in gura gustul cel bun !
Noi vrem sa cunoastem si sa traim in adevar si iata ca cunoastem adevarul si uram minciuna si mergem cu incredintarea Parintilor nostri pe aceasta cale sigura.
Reply With Quote