View Single Post
  #11  
Vechi 21.06.2007, 07:02:56
jenica
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de THOT.ME
Cand facem un lucru constient este bine sa ne raspundem sincer la intrebarea " de ce fac acest lucru"?
So, de ce scriem pe forumuri?
Cat de mult ne ajuta acest gen de comunicare sa "crestem" spiritual?
Unii dintre voi sunt de ceva vreme pe aici si e "ceva" daca inca nu s-au plictisit.
De ce sa aleaga cineva sa scrie pe un forum? E oare o forma de egocentrism? Ne simtim bine atunci cand ne exprimam opiniile public( considerandu-ne utili prin a da sfaturi altor persoane) si , si mai bine ne simtim atunci cand gasim adepti la ideile opinate.
Sunt ele autentice , raspunsurile primite de la diferiti utilizatori?
Voi ce credeti?
Eu as spune ca unii se folosesc daca afla "de ce". Altii au dragsote si naivitate si nici macar nu stiu ca "exista" aceasta intrebare. ACum fiecare cum se foloseste, ptr ca la urma urmei chiar daca te intrebi de ce...e tot un pas in plus, inseamna ca iti pasa.:)Daca iti pasa vei ajunge sa stii, daca vei sti..este simposibil sa nu simti..
Cat despre raspunsurile de pe forumuri, pers. consider ca sunt doar o sursa de informare, dar ca sa te si folosesti de ele iti trebuie musai binecuvantarea duhovnicului. NIMC FARA BINECUVANTARE. nici macar ceea ce "crezi" tu ca iti este bun.:) pentru ca ascultarea este incununarea tuturor virtutilor. Eu spre ex. scriu pe aici dar inca nu am reusit sa pun inceput bun in viata mea duhovniceasca.
iertare jenica
Reply With Quote