View Single Post
  #8  
Vechi 09.11.2011, 16:12:39
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mirela0110 Vezi mesajul
de ce cand zic ca vine si al treilea membru lumea se mira ca la urs??? si imi zic ca vai ce greu e, ca in ziua de azi este foarte greu si cu banii si cu serviciile, ca copiilor le trebuie multe, gradinita, scoala, facultate ... cineva mi-a zis ca nu gandesc , adica sunt inconstienta ca fac atatia copii in ziua de azi ... si culmea vorbesc cu amici care sunt casatoriti si care au salarii de macar 2500 net unu, si care se plimba prin tari straine, au masini, isi cumpara case, ce e drept cu rate, dar copii nu fac ca pentru ei nu au bani... si culmea cei care au salarii mai decente zic ca e bine ...

eu mi-am dorit foarte mult 3 copii si ma rog din tot sufletul si cu asta al treilea sa fie bine pana la capat, sa fie sanatos si sa se nasca cu bine. este adevarat ca de lucrat nu am lucrat, dar la anu' sper sa termin un doctorat, intre timp mai lucrez si mai invat la un limbaj de programare care stiu ca se cere la angajare ... ce o sa fie mai greu e ca nu prea am cu cine ii lasa in vacanta dar se vor gasi si solutii pentru asta , trebuie nu?

este adevarat ca sotul nu are cine stie ce salar si acum ne ajuta foarte mult bunica mea cu pensia ei, dar pe viitor sper sa gasesc si eu un post de munca, sotul sa se angajeze pe ceva mai bun, astfel incat sa putem face fata singuri sa ne crestem cei 3 copii. stiu ca este greu si va fi si mai greu, dar pana acum, nu ne-a lipsit absolut nimik, nici mie, nici sotului, nici copiilor si nici bunicii. adica daca vrem nu putem sa facem de toate bineinteles doar cu ajutorul lui Dumnezeu ?

mai mult ma descurajeaza, ma debusoleaza si ma intristeaza cand vad ca multi zic ca ce greu e in ziua de azi (si este adevarat) dar parca asa, nu au incredere in Dumnezeu ... nici nu stiu ce sa zic...
Asa e bine, Mirela, cum gandesti tu. Lasa-i pe ceilalti. Fiecare are dreptul la opinie. Tu mergi pe calea lui Dumnezeu. Sa fiti sanatosi cu totii, copii, parinti, bunici. Dumnezeu va fi cu voi in toate clipele voastre, si cand va bucurati si cand va intristati si va va trece peste toate momentele grele cand veti avea impresia ca nu mai este nici o solutie.
__________________
Te rog, Doamne, intareste-ma in credinta, caci murdar si pacatos sint dinaintea Fetei Tale.
Reply With Quote