View Single Post
  #8  
Vechi 19.09.2008, 07:00:06
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de windorin
cred ca orice dependenta este rea in sine.. pana chiar si cele mai bune dintre ele.. spre exemplu.. dependenta de psaltica, de pictura bizantina, de anumite manifestari exterioare ale sufletului.. dovada este disconfortul pe care unii il simt la o slujba cantata prost, in fata unei icoane rusesti foarte colorate sau intr-un alt loc decat in cel in care s-au obisnuit.. drept model ii avem pe sfinti, care nu aveau psaltica, nici pictura, si nici anumite locuri minunat alcatuite.. ei, pur si simplu Il simteau si-L vedeau pe Dumnezeu..

cu atat mai mult sunt nefolositoare dependentele de alt gen..
foarte bine pusa problema.

Irina, cred ca toti suntem constienti ca alocam prea mult timp calculatorului, dar de voie sau de nevoie apelam la el fiindca, ce sa-i facem, traim in sec. XXI nu in epoca de piatra.

cred ca cel mai sanatos este sa mai luam pauze lungi din cand in cand - de ore, zile, saptamani, fiecare cum poate si cum voieste - daca nu complet (ca un post negru, cum s-ar zice) macar de la unele site-uri de internet sau pur si simplu de la activitati care implica folosirea calculatorului.

Doamne ajuta!
Reply With Quote