View Single Post
  #8  
Vechi 06.05.2021, 13:39:15
Marcel_Ionut's Avatar
Marcel_Ionut Marcel_Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Deci am sa raspund la toata lumea ca sa nu fie neclaritati sau confuzie. De ce am optat pentru aceasta meserie? Din mai multe motive:
1. Imi place foarte mult sportul si miscarea in general. De cand am fost mic asta mi-a placut. Am facut din toate cate un pic dar ca nivel recreational. Nu am facut vreodata un sport de performanta.
2. In ultimii ani am incercat sa fiu mai perseverent, mai disciplinat etc. Cand mi-am propus ceva, am incercat sa-l duc pana la capat cu toate obstacolele. Nu zic ca acum as fi un om de succes, sunt doar un om normal cu un job normal.
3. Cred ca intotdeauna am admirat militarii si m-au fascinat vietile lor. Nu sunt de acord cu cei care se duceau in irak de ex si omorau asa zisii teroristi doar ca sa ia americanii petrolul. Nu am o placere sa vad oamenii cum se ucid.
4. Imi doresc sa intru aici pt a avea un venit stabil in familia mea si pt ca am incercat in mai multe joburi dar pur si simplu nu m-am regasit. Repet,nu imi doresc sa ma inscriu in ceva gen Fortele Speciale si sa omor oameni pt mii de euro. Cine face asta este treaba lui si nu il obliga nimeni.

Cand am spus ca vreau performanta sportiva nu ma refeream la faptul ca vreau sa alerg ca si Cristiano Ronaldo ci doar sa pot lua probele fizice cu nota cat mai mare. Am incercat sa intru 2 ani la rand in sistem iar acesta este al 3-lea. M-am antrenat an de an si am trecut prin multe gen : intinderi, febra musculara, zile cu motivatie sau fara, dieta, antrenor. Sunt de acord cu colegul care a zis ca iti trebuie perseverenta/determinare si nu ma bazez doar pe aceste suplimente stand non stop cu ochii in tv asteptand sa creasca rezistenta musculara. Am luat si binecuvantarea duhovnicului pt asta. Anul acesta fac 28 de ani si momentan vreau sa intru la soldati. Iar cand voi intra in sistem voi vedea mai departe ce voi face. Daca mai aveti alte intrebari sau sfaturi, spuneti si voi incerca sa raspund cat pot de repede. Am sa atasez poze cu probele daca se poate.
Reply With Quote