View Single Post
  #1  
Vechi 16.02.2009, 22:07:36
adorcrysti
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Din minunata lume a necuvantatoarelor

Binecuvantarea Lui Dumnezeu roureaza asupra noastra asemeni unor picaturi de negraita slava.Tot cea ce ne inconjoara ne minuneaza intodeauna.Natura este universul ce ne inconjoara si da sufletelor noastre vigoare.Nu vom putea exprima niciodata in cuvinte cat de minunate sunt tainele Lui Dumnezeu.
Atunci cand eram copil si mergeam la bunici,cea mai mare bucurie a mea tin minte,era sa ma joc cu animale din curte,apoi sa cutreier pe campuri si prin paduri pentru a fi mai aproape de aceste minunate creaturi si a ma bucura de natura,mare bucurie mai era acest lucru in vacanta si nu numai.
Inaintand in varsta dragostea mea pentru necuvantatoare sa transformat treptat in pasiune,am urmat cursurile unui liceu cu profil veterinar,actualmente sunt de profesie tehnician veterinar si am bucuria de a si profesa de cate ori am ocazia.In acest mod reusesc sa fiu in preajma animalelor.Din lumea celor ce nu cuvanta putem invata multe si a castiga prieteni pe masura.
Iubim animalele si le consideram prietenii nostri,credem ca a aceste fiinte ne pot infrumuseta viata de zi cu zi?Are cineva amintiri legate de lumea necuvantoatoarelor?

Exista studii stiintifice care sustin ca prezenta animalelor de companie are efecte benefice pentru sanatate dar si pentru dezvoltarea armonioasa a copiiilor mici.

Pe de alta parte, exista persoane care nu ar putea avea animale in casa.

Care este animalul de casa perfect?

E nevoie de conditii speciale pentru a tine un animal de companie?

Putem cunoaste mai bine un om dupa felul in care trateaza animalele?
Attached Images
File Type: jpg thumb_178336.jpg (15,0 KB, 12 views)
File Type: jpg thumb_186367.jpg (21,3 KB, 12 views)
File Type: jpg thumb_162646.jpg (19,7 KB, 10 views)
File Type: jpg thumb_86416.jpg (24,3 KB, 7 views)
File Type: jpg thumb_185938.jpg (15,0 KB, 9 views)
Reply With Quote