View Single Post
  #15  
Vechi 24.06.2021, 15:40:17
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
Cred ca adminul daca l-ar bana definitiv pe Moroncel l-ar aduce la ortodoxie.
Pentru ca i-ar trimite un mesaj clar din partea ortodoxie. Ar fi o directie foarte solida pentru indreptare in care cineva din ortodoxie ia o pozitie ferma si ii explica lui Moroncel ca indreptarea este unica posibilitate de a fi in Biserica.
Nu eu am nevoie de necredinta ta ci tu de credinta in Hristos-Cuvantul. Tu nu trebuie a fi banat oricat ai huli ci trebuiesti lasat sa se lamureasca. Poate poate vreodata ajungi si tu sa incerci sa crezi in adevar, in marturii, in minuni, in invatatura ortodoxa, in textul scris si nu in barfe si pripeli de grandoman.

Citat:
Doar in acest mod se indreapta lucrurile si cred ca adminul ar trebui sa faca ceva pentru bine tau.
Adica sa-mi faca mie rau pentru ca-mi porti tu de grija ca un ipocrit? Un forum si un admin al forumului e interesat sa poata exista discutii libere si nu o cenzuara impusa prin santaj emotional de catre erijatii la putere care striga asa ca in haita dandu-se victime ca ipocritii: prindeti fascistii, legionarii, crestinii, in timp ce ei ca niste comunisti tortionari au mainile pline de sangele martirilor si urechile pline cu suspinele detinutilor pe care au incercat sa-i pocaiasca si sa-i reeduce in litera si spiritul ideologiei partidului comunist prin toate temnitele comuniste.

Citat:
Pentru ca doar o doctorie amara de tipul asta te poate educa pe tine.
Nu eu am nevoie de discutia cu tine pe forum ci forumul are nevoie de Hristos-Cuvantul.
Eu oricand pot lua o pauza de la a-ti mai raspunde caci vad ca tu nu poti sa-i respecti pe cei cu care discuti si faptul ca te afli pe threadul unui frate ce nu e interesat doar de obsesiile tale ci cere ajutor ca sa Creada si sa slabeasca.

Vezi, asta esti, un om care e in stare de orice vrand sa-si faca voia, sa-si glorifice necredinta gresita si pripita... vrea sa nimiceasca, vrea sa excluda... ca sa poata sta el linistit in pacea lui lumeasca, pace pripita.

”Doamne, graul pe care l-ai sadit are neghina. Ce sa facem? Sa mergem sa o smulgem? Nu mergeti sa smulgeti neghina din grau ci lasati-le impreuna pana la vremea secerisului si culesului ca nu cumva smulgand neghina sa smulgeti impreuna cu ea si graul.” Deci nu tu esti chemat sa faci exclusivism intre oameni ci ingerii vor aduna ce e bun la plinirea vremii si ce nu e bun pentru Imparatie va fi aruncat inapoi in mare. Daca esti ortodox si crezi, de ce nu asculti si vrei sa ma smulgi si sa ma excluzi? Cine te-a pus, cine te-a trimis? Nu-ti dai seama ca defapt tu esti neghina, ca pe tine te judeci si pe tine te ceri a fi smuls? Tu esti cel ce negi pe Hristos-Cuvantul nu eu. Deci iata lumea iubind ce e al ei, pleava si neghina, lgbt-ul, nu suporta graul si vrea sa-l smulga ca sa puna mana pe biserica si pe via lasata de Dumnezeu sa fie lucrata de lucratorii cinstiti.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.06.2021 at 15:53:58.
Reply With Quote