View Single Post
  #386  
Vechi 01.04.2018, 19:58:33
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Adică dacă tu ai convingerea asta toată lumea trebuie să se supună, ceilalți nu mai au dreptul la libertatea de a alege. .
Nu e problema de convingerea mea. Ce spune viata asta e important. Atunci cand in mijlocul unor plagi, care loveau Europa intreaga, si mureau la cate o casa,mai bine de jumatate din oameni de foarte multe ori, si atunci cand au aparut vaccinurile, ptr multi a fost o binecuvantare ,si o scapare cu viata.
Oare ce s-a intamplat intre timp? Ma intreb eu?
Revenim iara la dramele ce se intamplau atunci? Intre timp exista antibiotice,poate nu vor mai fi ravagiile de la gripa spaniola din timpul primului razboi mondial???... Probabil! Nu stiu. problema e de feedback ce va spune viata in continuare.


Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Concluzia unui studiu (1968‑1971) efectuat de Organizația Mondială a Sănătății este că tuberculoza este mult mai frecventă la cei vaccinați decât la cei nevaccinați. Din anul 1975 vacinul nu a mai fost obligatoriu.

Boala este tratabilă: http://www.csid.ro/boli-afectiuni/pn...-tbc-13786534/

Poți extrapola și la vaccinul antihepatic B adminstrat imdediat după nașterea copilului. :)


Nu știu unde îi întâlnești pe cei care îi dai ca exemplu. Eu cunosc cazuri de nevaccinați care mănâncă pâmânt accidental, nu au restricții exagerate de igienă și care nu sunt izolați de alți copii. Și încă ceva, nu te culca pe o ureche că a fi vaccinat înseamnă a fi protejat 100%, nici producătorii de vaccinuri nu afirmă așa ceva. Apoi mai sunt destule exemple de probleme sau epidemii postvaccinale.
Da de acord cu feedbackul, ex cu TBC-ul daca e mai bine asa, de ce nu.
Cazul spus de mine e cat se poate de real
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote