View Single Post
  #390  
Vechi 20.04.2018, 13:07:22
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Revenind la ce ai spus cu vaccinul HPV. Doi tineri virgini cum pot da de virusul asta explica-mi te rog? Nu imi place sa fim luati de cobai. Ptr ce sa iau obligatoriu un vaccin, ptr un virus care se ia cu transmitere sexuala? Deci in nici un caz nu sunt ptr o obligativitate,asa aiurea, ptr un virus care poate fi necesar unor oameni, care au dus o viata dezordonata lipsita de morala.
MARE ATENȚIE! Virusul nu se transmite doar printr-un act sexual propriu-zis, ci este suficient ca partenerii să intre în contact cu zona genitală, penetrarea nefiind o condiție obligatorie a transmiterii HPV. Nici prezervativul nu protejează zonele expuse, pentru că există porțiuni neacoperite de piele din zona genitală care vin în contact direct.

Virusul se transmite și în alt mod decât pe cale sexuală, ca de exemplu prin mâini infectate, lenjerie, prosoape, transmitere de la mamă la făt în momentul nașterii, purtarea hainelor persoanelor infectate sau chiar din piscină.

Si as mai adauga eu ca faptul ca persoana e virgina acum nu inseamna ca va fii pe viitor(fie in mod voluntar, fie in mod involuntar)
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote