View Single Post
  #28  
Vechi 24.05.2011, 19:32:13
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iulian92 Vezi mesajul
Buna Laura

Si eu am tot 19 ani si am traiat aceeasi experienta ca a ta . Chiar mai grava as putea spune ... Tata era la fel , ii placea sa bea muuuuult , nu contea cu cine , apoi incepea scandalul in familie . Gasea un motiv sa se ia de mama , chiar o batea , din pacate ... Ma rugam la Dumnezeu sa se lase de baut , dar nimic nu se intampla . Nu era saptamana fara sa vina beat de la servici (lucra in armata) si sa faca scandal ( si ce scandal ) . Si da, era si inca e un om bun cand nu bea . Din pacate , a suferit un infarct si a fost nevoit sa faca operatie pe cord ...
Legat pe mama , nici ea nu este sfanta . Ii placea sa se certe cu oricine . Pe fratii mei , inclusiv pe mine , ne batea rau cand eram mici .

Eu incercam sa evit scandalurile . Plecam din casa deseori . Altfel , eram martor al unei scene de violenta cruda .

Sincer , pe parinti nu ai cum sa ii schimbi . Eu am incercat , dar nu am reusit . Sunt prea maturi ca sa fie schimbati. O sa ai o ura oarecum pentru ei , dar incearca sa ii ierti . Sunt totusi parintii tai , chiar daca au GRESIT !

Imi pare nespus de rau pentru tine ...

URĂ față de părinți?
Reply With Quote