Subiect: Marturii
View Single Post
  #42  
Vechi 19.10.2012, 17:34:27
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit Ajutor de la Sfinti

Vreau sa marturisesc si eu o minune traita de mine la nasterea celui de-al doilea copil. Perioada sarcinii a fost plina de emotii si asteptare, ma temeam insa de nastere, mai exact de dureri. Fiind la a doua nastere stiam ce ma asteapta si de cate ori ma rugam Maicii Domnului, Sfintilor (aici este o lista tare lunga) rugamintea sa am o nastere usoara o faceam cu mai multa simtire. Chiar de Sfantul Dimitrie anul trecut veneam de la ultimul control, doctorita mi-a spus ca de acum in orice moment poate sa se declanseze nasterea, colul era deschis, si ma gaseam intr-o stare de nerabdare. Am urcat si eu pe deal la Sfantul Dimitrie si m-am rugat de departe (nu am putut sa stau la rand) sa imi ajute sa nasc cu bine. Am mai asteptat aproape o saptamana si nimic.

Soacra mea si cateva matusi au dorit sa ajunga la Parintele Ilie Lacatusu sa se inchine si mi-am dorit sa merg si eu. Sotul nu prea era de acord sa mai plec in situatia in care eram, ii era putin teama, insa vazand ca imi doresc mult ne-a dus chiar el. M-am rugat Parintelui Ilie Lacatusu sa nasc cu bine (imi doream sa pot naste normal, sa fie bebe sanatos in primul rand si sa usureze durerile nasterii). Dupa doua zile am sunat-o pe doctorita sa-i spun ca inca nu s-a intamplat nimic si atunci m-a chemat la spital sa ma mai vada o data. Am plecat cu sotul, am mers relaxati, am ajuns cam intr-o ora, am mai asteptat in masina ca ajunsesem mai devreme.

Cand m-a vazut doamna doctor mi-a spus ca sunt la jumatatea travaliului si ca daca mai stateam putin nasteam acasa. Mi-a spus ca intr-o ora o sa nasc, lucru care s-a si intamplat. De dureri nu am scapat, insa ii multumesc Domnului, Maicii Domnului si tuturor Sfintilor care m-au ajutat ca au scurtat atat de mult durata lor si le doresc din tot sufletul tuturor femeilor, sa nasca asa cum am nascut eu, sa nu se chinuie mult, sa nasca repede, natural, copii sanatosi in primul rand si Maica Domnului sa le ajute sa alapteze micii puiuti.
Reply With Quote