View Single Post
  #37  
Vechi 08.02.2013, 09:31:19
mara19 mara19 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Smile

Citeva mici trucuri ;

-scoate din priza tot ce are stand-by(s-a calculat o economie de aprox.40kw/luna)
-nu tine in priza incarcatoarele
-becuri economice(cu lumima galbena)
-microundele sint mari consumatoare
-expresorul si aparatele de apa consuma daca sint lasate in asteptare
-cumpara ce se poate la cantitate mare(lichid de sp.geamuri, detergent,ulei, zahar,faina,paste,conserve etc)mai ales ca atunci cind ai mai mult acasa dai mai usor si altora
-cauta in piata particulari ;lapte,brinza,cartofi si cam tot ce se cultiva in gradina-daca iei de la aceeiasi ajung sa-ti dea de sub pult (proaspat) ca sa nu te piarda de client
-fa acasa sana,iaurt cu musli,fructe(ieftin si calitatea mmmmmm!!!)
_nuci si alune de padure in coaja ia toamna
-pe net sint retete fabuloase si ieftine pt conserve de tot felul-mai ales cele care se folosesc la imbunatatirea mincarurilor gatite

Referitor la asteptata criza alimentara ;increderea in Dumnezeu!!!El nu va lasa poporulSau!
Provizii poti sa faci dar pe cit timp? Un an ...doi? Cu siguranta nu va fii de ajuns.Eu cred ca grija pt viitor nu ar trebui sa o avem noi.

Incredere, cumpatare ,credinta ,multumire si bucurie pt ieri-azi-miine astea sint pt mine prioritare.Am avut o experienta care m-a adus aici si ma bucur ca altfel poate iroseam tot ce-i bun si frumos in viata!M-am eliberat de stres si sint linistita ,multumita chiar fericita!
Cu drag....
Reply With Quote