View Single Post
  #8  
Vechi 17.10.2018, 22:13:00
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Thumbs up

Un caz interesant, ma rog aici s-a intamplat invers, au avut copilul lor, si apoi i-au innfiat pe cei doi copii:
https://adevarul.ro/entertainment/ce...625/index.html

Solistul trupei Proconsul a vorbit, în cadrul unei emisiuni de televiziune, despre cei doi copii pe care i-a adoptat, dar și despre cum a reușit, împreună cu soția Loredana, să aibă parte de fericire și înțelegere în viața de familie.

Cântărețul, în vârstă de 50 de ani, a mărturisit că Dumnezeu este motivul pentru care el și Loredana au rămas uniți și atât de fericiți împreună după nouă ani de relație, dar a povestit și care este relația cu fiii lui, Dani (6 ani), Filip (5 ani) și Alex (28 de ani).

„Dumnezeu ne-a ținut lipiți. Dacă nu L-am fi cunoscut pe Dumnezeu și dacă n-am fi înțeles ce înseamnă Biblia pentru oameni, poate că n-am fi fost împreună. Noi considerăm că e cartea de instrucțiuni a vieții. Asta ne-a ținut îndrăgostiți și așa am reușit să facem schimbări majore în viețile noastre“, a declarat Bodo la Antena Stars. Bodo și Loredana au devenit părinți adoptivi pentru doi frați pe care i-au luat dintr-un centru de plasament, după o perioadă de patru ani de cerințe și verificări în vederea procesului de adopție. În acest sens, artistul a mărturisit: „N-am vrut de la început să-i mințim. Vrem să-i pregătim pentru anii ce vor urma. Atunci când cineva le va spune că sunt adoptați, să fie pregătiți“.

Bodo și Loredana Marin se declară fericiți și împliniți și datorită micuților Dani și Filip, pe care îi educă și îi cresc cu multă dragoste, în spiritul simplității de care au avut parte în copilăria lor: „Ne-am dorit foarte mult ca ei să nu ducă lipsa a ceea ce noi am trăit, viața la țară, vacanțele la țară, la bunici“. Dani și Filip „sunt foarte atrași de muzică și vin la concerte de câte ori au ocazia. Sunt familiarizați cu scena, cu instrumentele de pe scenă și cu tehnica de pe scenă. Cer permisiunea să se urce la tobe, pentru că, la această vârstă, sunt fascinați de tobe“, spune artistul. Băiatul cel mare, Alex, care este stabilit în America, „este familist și țin legătura cu el prin e-mail“, a mai mărturisit el.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote