View Single Post
  #1  
Vechi 26.03.2009, 10:44:36
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit Minunile din viata noastra !

in octombrie 2008 am primit o alta veste nefericita,dupa ce in 2007 iunie imi murise bunica... bunicul din partea tatalui era in coma ...atunci am simtit cum se prabuseste lumea in jurul meu ...eram innebunita sa ajung acasa,dar plecarea nu era aproape,asa ca am garbit.o si dupa 8 ani de strainatate,am ajuns in sfarsit acasa ...am fost sa il vedem pe bunicu*,era o alta persoana! de fapt nu il mai recunosteam,am fost distrusa...dar sotul meu m-a ajutat sa merg inainte,ne-am rugat ,si am sperat,cand toata lumea zice ca o sa moara,medicii il trimiteau acasa,sa moara.A 3 a oara cand am fost sa il vedem ,a iesit din coma !!! familiei nu ii venea sa creada,tata era f fericit ! i-am vorbit bunicului la ureche si i-am spus : tataitza meu trebuie sa te faci bine ,eu m-am casatorit,S. e sotul meu,vrem sa iti dam un stranepot,Doamne Doamne nu te poate lua acum,trebuie sa lupti,noi ne vom ruga! si plangeam... si Doamne a auzit rugaciunea noastra !
acum tataitza se recupereaza...D.zeu l-a scos din coma !
si in viata noastra am mai avut parte de o mare minune ...sotul meu era ateu,de provenienta din familie de adventisti,tatal i-a murit cand avea 3 ani si mama la 8 ani,a fost crescut de o matusa si un unchi,dar a mai stat si prin orfelinat...si in 2007 am avut o experienta dureroasa ,iar el a inceput sa creada in D-zeu,pt ca D-zeu i-a aratat ca exista ! desi a fost ca o plama ,ce de genul :uite ca exist,pacatosule !
nu imi doresc decat sanatate,de restul are grija D.zeu,si mai ne rugam pt o minune ,un copil ,pe care il dorim din tot sufletul! Minunile se intampla la tot pasul,trebuie sa ai ochi sa le vezi ! Sa va ajute Doamne pe toti!
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote