View Single Post
  #49  
Vechi 18.03.2010, 13:48:35
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Hai sa explicam si de ce sunt facaturi.
In primul rand, doua minute din filmulet sunt pierdute cu prezentarea celui care a facut interviul, si a faptului de articolul clar e autentic mai ales pentru ca asa spune povestitorul. Ce relevanta o fi avand ca reporterul a predat engleza zau ca nu-mi dau seama. Probabil n-o fi facut greseli de ortografie. Dupa care, intervine biologul care evident e anonim. E totusi de inteles de ce nu vrea sa afle lumea cum il cheama. Ce nu e deloc usor de inteles este de ce da un argument din categoria "parerea mea". Ok, multi biologi nu cred in evolutie. Care sunt argumentele? In filmulet nu exista nici macar un astfel de argument. Doar "parerea mea". In plus "uita-te in jur sa vezi ca ....." nu este o exprimare de om de stiinta. Poate de profesor de engleza?! La fel si "trebuie sa juram ca elefantul nu e in camera". Oamenii de stiinta nu folosesc juramintele ci probele. Cat despre pretentia ca un calculator sa reproduca o secventa ADN, asta arata gradul de ignoranta al celui care a scris acel pasaj. Iar argumentul final impotriva autenticitatii acestui interviu este faptul ca la sfarsit se sugereaza ca banii il forteaza pe biologul onest sa minta. Sunt destule exemple de astfel de personaje care au vanzari record la carti antievolutioniste. Plus conferinte bine platite de oameni care in mod curios, desi pretind ca sunt in cautarea adevarului, sunt interesati sa perpetueze astfel de minciuni conspirationiste ultraprofitabile.
in textul de mai sus sunt cateva argumente pe care TU le aduci ca sa ... te combati pe tine insuti! nu e ironic ? tu vrand sa demonstrezi ceva ,demonstrezi opusul si probabil ai pretentia ca sa fii ascultat ca un partener de dialog valabil ? ai aceeasi ilogica ca si Dumitru73 si topcat sper ca nu sunteti toti ,aceeasi persoana ;

daca nu reusesti sa observi argumentele cu care iti dai su stangu in dreptu o ti le spun eu ...cum i le-am spus si lui Dumitru73 .
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk
Reply With Quote